Comnet 1 Mbps download %45 loss ve ping 130

Ozan J

Kilopat
Daha fazla  

Görüntüler bundan ibaret. Normalde 1 saat kadar sürerdi. Bu süre uzadı. comnet'den "sıkıntı yok" mesajı aldım. Çok severek geçtim fakat şu an durum olumsuza dönüşüyor.
Oyunlarda loss %30-40 arası sabit, ping 120-130-140 arası seyrediyor. İlk gün hiçbir şey yoktu. Ertesi gün bu sorunlar başladı. Yaklaşık 20 gün oluyor bu sorun var.

Dosya Ekleri

• asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 62
  • asdasdd.jpg
    asdasdd.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 52
  • asdasdasdf.jpg
    asdasdasdf.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 65
  • asdad.jpg
    asdad.jpg
    259,6 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse SNR Margin sinyali kadar zayıflama var. bu durumda size eksilerde yani çok düşük bir sinyal geliyor. Bu nedenle bağlantınız stabil değil. Modeme gelen kablo kaç yıllık? Eğer 5-10 yıllık ise elektrikçi çağırıp ankastreden CAT6 kablo çektirebilirsiniz. @Ozan J
Hocam maksimum 5 yıllık vardır.Bina yeni.Kablonet alt yapısı var.Kablonet de bu sorunlarla karşılaşmıyoduk.Ping Download sorunları vs gibi.

Hocam maksimum 5 yıllık vardır.Bina yeni.Kablonet alt yapısı var.Kablonet de bu sorunlarla karşılaşmıyoduk.Ping Download sorunları vs gibi.
KabloNet ve DSL altyapısı çok farklı şeyler. Şu an sizin modeminize gelen kablo Türk Telekom'un kablosu. KabloNet ile hiç bir alakası yok. DSL altyapıları çok eskiden yapıldığı ve kaderine terk edildiği için bu durumlarla karşılaşabiliyoruz. Tavsiyem; Kabloyu değiştirmeniz.

Neredeyse SNR Margin sinyali kadar zayıflama var. bu durumda size eksilerde yani çok düşük bir sinyal geliyor. Bu nedenle bağlantınız stabil değil. Modeme gelen kablo kaç yıllık? Eğer 5-10 yıllık ise elektrikçi çağırıp ankastreden CAT6 kablo çektirebilirsiniz. @Ozan J
Ve uzun yıldır ilk kez Duvardaki internet girişine modem bağladım :) . Kablonet'de biliyorsunuz koaksiyel kablo ile bağlanıyoruz....Kabloyu daha önce kullanmadık yani
KabloNet ve DSL altyapısı çok farklı şeyler. Şu an sizin modeminize gelen kablo Türk Telekom'un kablosu. KabloNet ile hiç bir alakası yok.
Yok biliyorum alt yapının farklı olduğunu tabiikide.Kablonet de ping download sorunları vs karşılaşmıyorduk diye öyle yazdım.

Ve uzun yıldır ilk kez Duvardaki internet girişine modem bağladım :) . Kablonet'de biliyorsunuz koaksiyel kablo ile bağlanıyoruz....Kabloyu daha önce kullanmadık yani

Yok biliyorum alt yapının farklı olduğunu tabiikide.Kablonet de ping download sorunları vs karşılaşmıyoduk diye öyle yazdım.
Duvardaki internet kablosu apartman boşluğundan geliyorsa çok kolay bir şekilde kabloyu çekebilirsiniz aslında.

Duvardaki internet kablosu apartman boşluğundan geliyorsa çok kolay bir şekilde kabloyu çekebilirsiniz aslında.
Aslında sorun tam olarak şu.Saat akşam 9 gibi başlayıp 10 veya 10.30 gibi bitiyor bu dalgalanma sorunu.Şuan oyun ve normal internette gezinmede problem yok.SpeedTest yapınca da değerler 7-8 çıkıyor.O attığım SpeedTest SS'leri sorun olduğu zamana ait.Hep o saatlerde oluyor.Şuan dediğim gibi normal.Ama Kablo çekersem ne gibi değişiklikler olur?Ping'e etki edermi?
Bu arada Millenicom Kullanıcı adı şifresi aldım ping değerlerim aynı çıktı.Yurtdışı CS:GO sunucusunda da,Discord ping olarak da aynı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı