İnceleme Comnet Geçiş Süreci ve Yaşamadığım Sorunlar

logo-wide.svg

Millenicom 35'lik paket kullanıyordum. Sorunum yoktu. Amma velakin 160 liraya yükseldiğine dair bir mesaj aldım. Comnet'i gözüme kestirmiştim zaten.
Dün başvuruda bulundum. 3 saate geçişi yaptılar. Bugün aradılar. Onaylıyor musunuz diye. Onaylıyoruz dedik.
10 saniyeliğine internet kesildi ve geldi hemen kurulumdan sonra. Kurulum dediğim de kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzüne girmek.
100'lük pakete başvuru yaptım. Ama 100'e yakın alamayacağımı biliyordum. Benim altyapı netspeed ve millenicom'a göre max 52 mbps destekliyor.
Ve aldığım hız bu:
1671710546936.png

Steam'de 7.2 megabyte indirmeye ulaştı. La şu an çok mutluyum. Evet millet 1000 kullanıyor sen buna mı seviniyorsun diyebilirsiniz. Evet buna seviniyorum. Çünkü 10 yıldır lanet olası 8 mbps internet kullanıyorum. Buna geçince Porsche'a binmiş gibi oldum.

Geçiş çok hızlıydı. İnternet başvuruyu yaptık. 1 gün bile olmadan aradılar. Onaylıyor musunuz onaylıyoruz faslı falan. 1 dakikalık konuşma sonrası internet bağlatıldı.
Hiç sorun yaşamadım. İnşallah da yaşamam.

1671710960069.png

Hat değerlerim bunlar.

Size de 30 gün bana da 30 gün kazandıracaktır.
Eğer mobil uygulama üzerinden NFC destekli telefonla başvuru yaparsanız evrak kargolamadan 1 günde geçiş sağlayabilirsiniz.

Eğer sorun olursa bu konuya ekleme yaparım.

Ping testi yapabilirim isterseniz sadece bana öğretmeniz gerekiyor nasıl yapılıyor diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride kesinti durumunda veya benzer problemlerde alacağınız veya almaya çalışacağınız teknik destekleri konu dahilinde paylaşıp Comnet ile anlaşmak isteyen kişilere bir rehber olabilirsiniz. Hayırlı olsun :)

Hocam Comnet'in sitesinden alt yapı sorgula dediğimde ; -"Üzgünüz şu anda bulunduğunuz adrese hizmet veremiyoruz. #8012109"- hatası alıyorum.

Sitenin online işlemler kısmına üye olup yeni başvuru kısmından ilerlediğimde karşıma mevcut internetim var kısmı çıkıyor. Onu seçtiğimde hizmet numarası soruyor bana ve şuan Turknet'li olduğum için Turknet'in hizmet numarasını giriyorum. Hizmet numarasını girince de;

Mevcut ISS
TURKNET PT (12012 NETONE ADSL)
  • Kota ve Taahüt Yok!
  • Ön Ödemeli Sınırsız İnternet
  • 150+ Peering ile Hızlı İnternet
Karşıma geliyor. Ben ne hız alırım acaba? Turknet ile steam üzerinde 7,1 görüyorum en fazla. Üzerine çıkmıyor.

İleride kesinti durumunda veya benzer problemlerde alacağınız veya almaya çalışacağınız teknik destekleri konu dahilinde paylaşıp Comnet ile anlaşmak isteyen kişilere bir rehber olabilirsiniz. Hayırlı olsun :)
Tabi ki. Ama şimdilik müşteri desteğinden memnunum. Aramama gerek kalmıyor. 1'e basın şuna basın 2'e basın 1'e bir daha basın saçmalığıyla uğraşmadan direkt destek talebi açabiliyorum. Ve inanabiliyor musunuz? Cevaplanma süresi 2 dakika. 2.
Ping durumu nasıl online oyunlarda Turknet'e göre fark yaşadınız mı?
Online oyun oynamadığım için bilemiyorum. Sadece indirme testi yapabildim. TurkNet kullanmıyorum. Millenicom kullanıyordum.
Ping testi nasıl yapılıyor öğretirseniz yapabilirim.
Karşıma geliyor. Ben ne hız alırım acaba? Turknet ile steam üzerinde 7,1 görüyorum en fazla. Üzerine çıkmıyor.
Göknet'ten sorgulama yapabilirsiniz. Benim sorgulamam 53 mbps diyor. Hemen hemen aynı. Ben 62 alıyorum ama.
1671715354440.png

Herhangi bir şeyi saniyede 7mb ile indirebiliyor musunuz?
Steam'den indirme yaptığımda hız 6.9 ile 7.2 arasında gidip geldi. Ama genelde 7'nin yukarısındaydı.

Hocam mevcut internetiniz neyse onunla benzer bir hız vereceklerdir. Başvuru yaparken mevcut internetim varı seçerseniz direkt ilgili porttan hizmet veriyorlar. Eğer geçmeyi düşünürseniz DC üzerinden bana ulaşabilirseniz sevinirim. Size de bana da 30 gün bedava gelir.

Hocam mevcut internetiniz neyse onunla benzer bir hız vereceklerdir. Başvuru yaparken mevcut internetim varı seçerseniz direkt ilgili porttan hizmet veriyorlar. Eğer geçmeyi düşünürseniz DC üzerinden bana ulaşabilirseniz sevinirim. Size de bana da 30 gün bedava gelir.
Geçiş yaparsam kod için rahatsız edeceğim sizi ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı