Comodo dragon internet tarayıcısı

Agressive

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar bu ne kadar muhteşem bir tarayıcıdır böyle, kurdum DNS ayarı, eklentiler, toolbar kurulumunu kendi kurdu. Belki'de sizlere bu söylediklerim biraz saçma gelebilir. Ama diğer tarayıcılara oranla gerçekten çok hızlı, Peki sizlere bir sorum olacak comodo neden bu kadar hızlı, CPU'dan yemiyor, chrome gibi yavaş değil. Benim Bildiklerim bu, siz'de bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

http://download.comodo.com/dragon/D...y7sk1=2&key7sk2=10&key1sk1=ors&key1sk2=Google

Son düzenleyen: Moderatör:
Miller de epey tavsiye ediyor bu tarayıcıyı. Evet o da gelsin de ikna etsin bizi bu tarayıcı için. :)

Vallahi albayım, kardeşlerim indirip, kurmanızda, denemeniz'de fayda var. Çok ama çok hızlı bir tarayıcı, uçuyor ya resmen.

The_Miller gelip aydınlatmıyor bizi. Ben de indirip kendim bakacağım. Acaba güvenlik açısından ne gibi bir artısı var merak ediyorum.

Bildiğim her tarayıcıyı denediğim gibi onu da denemiştim kısa bir süre. Güzeldi ama hiçbir tarayıcı beni Firefox'tan vazgeçiremedi şu ana kadar :)

Firefox o kadar berbat bir tarayıcı ki, videoları bile takılarak oynatıyor.

Bendeki ve milyonlarca kullanıcıdaki neden takılarak oynatmıyor? (Takılarak oynatsa bu kadar kullanıcısı olmazdı değil mi?) Bazen Adobe Flash çökmeleri yaşıyorum ki bu arada bir Chrome'da da oluyor, sistemden de kaynaklanıyor.

Comodo Dragon (CD): Google Chrome tabanlıdır. Dragon Internet Browser – Comodo Dragon Web Browser
Comodo Ice Dragon (CID): Firefox tabanlıdır. http://icedragon.comodo.com/ Comodo IceDragon Internet Browser, Secure Internet Browser

Bu tarayıcılar aynı mimari üzerine geliştirilse de Firefox ve Chrome'dan çok çok daha güvenlidir. Güvenliğin yanında da yine bu tarayıcılara göre daha hızlıdır.

Kurulumda sadece tarayıcı üzerinden Comodo DNS kullanılması veya tüm sistemin DNS'sini değiştirmeye imkan veriyor. Aslında sadece tarayıcıda Comodo DNS kullanılması daha avantajlı. Oyunlarda veya başka bir uygulamada otomatik DNS veya varolan DNS'yi değiştirmediği için sorun da yaşamıyorsunuz. Comodo DNS'den de biraz bahsedeyim. CD ile bir siteye girdiniz. Site zararlıları barındırıp saçan bir site ise girmenize izin vermez, engeller. Tabiki uyarıyı yok sayıp girebilirsiniz de fakat bu şekilde zararlı site veya zararlı uygulamayı indirmenize izin vermez ve sisteminize zararlı bulaşmaz. Ayrıca bu tarayıcılarla gelen eklentiler de yine güvenli surf için yardımcı olmaktadır. Hatta "Sanal mod" ile bir nevi tarayıcı Sandbox'u ile sitelere bağlanabilmektesiniz.

En önemli kısmına gelelim. Undetecting teknikleri ile uğraşıp FUD - UD Trojan serveri yediniz diyelim. Mevcut güvenlik yazılımları da engelleyemedi. Siz Chrome , Firefox, IE, Opera, Yandex ile Facebook, Twitter, Mail gibi sitelere girdiniz. Hatta kredi kartı ile alışveriş yaptınız. Sizin tarayıcı üzerinden girdiğiniz tüm bilgi, şifre ve yazışmalarınızı ele geçirirler. Ancak yine bu trojanı yediniz, Comodo Dragon ve Comodo Ice Dragon üzerinden şifre ve bilgileri girdiğinizde alacağı tek şey çözülemeyen kriptolu yazılar. İşin özü, trojan yeseniz de kolay kolay hacklenmezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı