Company Of Heroes 2 Oynanış

Blue Life

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Company Of Heroes 2 Hikaye Modunda oynuyorum ama oyunu tam olarak çözemedim. Bu nedenle oyunun oynanışı hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

- Ben mavi asker olarak gözüküyorum ve mavi olan askerleri kontrol edebiliyorum.
- Bir de sarı olan askerler var. Sarı olan askerleri kontrol edebiliyor muyum, nasıl?
- Asker, silah ve tank vb. nin üretilmesi için ne yapmam gerekiyor.
- Bildiğiniz klavye ve mouse kontrolleri nelerdir, ne yaparlar?

Bilgisi olan var mı?

Tabi ki anlatabilirim. Mavi renkli olanlar sizin tarafınızda olan ve size ait olduğunu belirten işaret veya renktir. COH2 gibi RTS oyunun oynanış şekli bir çok strateji oyunu metasına göre çok değişiktir. Bu yüzden bu oyuna alışmanız zamanınızı alabilir ama bu oyunu öğrendikçe daha çok zevk alacağınızın garantisini veriyorum. Sarı renk veya başka renk ile gösterilenler genel de sizin tarafınızda olan ve size yardım eden ordudur(CPU). Kırmızı renkli olan zaten her oyunda gördüğümüz gibi düşmandır. Piyade ve tank üretimi için Petrol,Ammo ve CP gereklidir. Bu gereksimleri bayrak kaparak kazanbilirsiniz. Aldığınız bayraklarını savunmanızı ve bu savunmaları doğru yere kurmanızı öneririm.(Zaten zamanla alışakacaksınız.)Genel de savaş sırasında piyade-makine-havancı kombinasyonu vardır bunu unutmayın. Piyadeler önden gider arkalarına makine kurulur, sağa ve sola havancı kurulur ve aralara bir kaç keskin nişancı konulur. Bu şekilde diğer oyunculara taş çıkartabilirsiniz. Klavye mouse komutları diğer RTSlere nazaran daha kolaydır. Şu tavsiyeyi vermeden edemeyeceğim seçtiğiniz asker ya da tank eğer shift tuşu ile birlikte sağ mouse tıklarsanız o işi bitirdikten sonra diğer işe siz tıklamadan gidecek bir nevi planlanmış komut diyelim başka soru ve arzularınız olursa twitter üzerinden stonedmybruh takip edip mesaj atabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilirmişimdir.

Teşekkür ederim.
COH2 için modlar felan oluyormuş sanırım. Günümüz teknolojisine yakın bir mod var mı bildiğiniz?

Cezam olduğunu için yazamadım kusura bakmayın. Coh2 için maalesef günümüz teknolojisine yakın bir mod yok. Ama coh1 de modern combat diye güzel bir mod var. Eğer oynuyorsanız tavsiye ederim. Gayet başarılı ve eğlenceli bir moddur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı