Çözüldü Control oyununda grafik kalitesi düşüyor, kaplamalar yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nicksiz42

Hectopat
Arkadaşlar oyuna girdikten 5-10 dakika sonra oyun içerisinde ki grafik kalitesinde bir anda düşüş yaşanıyor ve kaplamalar kalkıyor. Ayarlara girip geri döndüğüm zaman düzeliyor ama sonra yine bozuluyor. Sorun oyunda mı acaba? Nasıl düzeltebilirim? Sistemim: Anakart: ASUS B450M Dragon, işlemci: Ryzen 5 1600 AF, ekran kartı: ASUS ROG STRIX 1660 Ti, RAM: XPG (8x2) GB 3000 MHz, SSD: James Donkey 480 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun sorunlu, bende de oluyor i7 10750H + GTX 1660 Ti laptop kullanıyorum. Bazı mekanlarda kaplamalar yüklenmiyor. MSAA ayarını kapatıp DirectX 11 ile açmayı deneyin.
Arkadaşlar oyuna girdikten 5-10 dakika sonra oyun içerisinde ki grafik kalitesinde bir anda düşüş yaşanıyor ve kaplamalar kalkıyor. Ayarlara girip geri döndüğüm zaman düzeliyor ama sonra yine bozuluyor. Sorun oyunda mı acaba? Nasıl düzeltebilirim? Sistemim: Anakart: ASUS B450M Dragon, işlemci: Ryzen 5 1600 AF, ekran kartı: ASUS ROG STRIX 1660 Ti, RAM: XPG (8x2) GB 3000 MHz, SSD: James Donkey 480 GB
SSD kaynaklı olabilir. Sanki James Donkey'in bazı SSD'lerin de kronik sorun vardı.

Bence işlemcinin gücü o kadar.
İşlemciyle ne alakası var hocam? Oyunda yüzde 30 kullanıyor zaten kendini.
SSD kaynaklı olabilir. Sanki James Donkey'in bazı SSD'lerin de kronik sorun vardı.
SSD de bir problem yok. Performansı yerinde.
Oyunda sıkıntı olduğunu zannetmem, sorun sizde büyük ihtimal. Control stabil oyunlardan birisi. ( SSD, işlemci, RAM, ekran kartı. Bu saydıklarımdan birinde sıkıntı olması muhtemel )
Sadece bu oyunda problem var ama. Sistemim de sıkıntı olsa bunu başka yerlerde de yaşardım.
Oyun sorunlu bende de RTX açınca kaplamalar yüklenmiyordu.
Oyun sorunlu, bende de oluyor i7 10750H + GTX 1660 Ti laptop kullanıyorum. Bazı mekanlarda kaplamalar yüklenmiyor. MSAA ayarını kapatıp DirectX 11 ile açmayı deneyin.
Bende öyle düşünüyordum. @headshot77 dediklerinizi yapınca sorun çözülür mü peki?
Oyun sorunlu, 2. kere oynuyorum kaplamalar geç yükleniyor SSD olsa bile.
Teşekkürler, o kadar övmüşlerdi oyunu grafikleri muhteşeme diye. Göremedikten sonra ne işe yarar grafik :D

Geri
Yukarı