Cooler Master 240 Lite soğutmuyor

CPU_fan a bağlı anladığım kadarıyla, voltajı yeterlidir ve ayarlanamaz bildiğim kadarıyla.
Pompayı Pump_Fan a o yoksa CPU_fan a bağlayın diyor meşhur tech yayıncılar.
Hocam şuan oyunda 60 dereceyi görmüyorum 50-55 arası ama bostayken sistem ryzen 3600 35 ten bir anda 50 ye bazen 45 çıkıyor. Benim merak ettiğim pompa tam kapasite çalışınca bir problem yasarmiyim ? Onuda pmw moda alsam patlama akıtma veya ileriye dönük problem olurmu ? Veya normale alsam ne olur merak ediyorum bu modları.
Hocam bilemiyorum kaç olması gerekiyor
Pompa 2200 -2203 rpmde çalışıyor
CPU_fan a bağlı anladığım kadarıyla, voltajı yeterlidir ve ayarlanamaz bildiğim kadarıyla.
Fan ise bir yükseliyor bir alcaliyor o pmw modda

Hocam şuan oyunda 60 dereceyi görmüyorum 50-55 arası ama bostayken sistem ryzen 3600 35 ten bir anda 50 ye bazen 45 çıkıyor. Benim merak ettiğim pompa tam kapasite çalışınca bir problem yasarmiyim ? Onuda pmw moda alsam patlama akıtma veya ileriye dönük problem olurmu ? Veya normale alsam ne olur merak ediyorum bu modları.

Pompa 2200 -2203 rpmde çalışıyor

Fan ise bir yükseliyor bir alcaliyor o pmw modda
Pompa max. ta çalışırsa sorun yaşamazsınız ama çalışmazsa sıcaklık baya yükselir.
Ben uzun zamandır 3-4 farklı AIO yu max. ta çalıştırıyorum. 120-240-280mm
Hiç sorun yaşamadım.
İlk mesaja tekrar baktım da değerler 3000 serisi için çok ta anormal değil.
İlk mesajdan boşta sürekli 50C de anlamı çıkıyor çünki.
Oyun değerleri gayet güzel. Aida64 ve Prime95 le 90 a yaklaşması normal.
Boşta fırlamalar ryzen'larda var. 90 dereceye kadar da korkmadan çalıştırabilirsiniz.
AMD böyle diyor en azından. 3600 ve 3700X kullandım.

Ayarlanabilir 3 pin giriş bile olsa voltaj ayarı yapabilirsiniz verilen voltaja göre pompa hızı değişir. @Hakanvlo kasanın modeli nedir?

Ayarlanabilir 3 pin giriş bile olsa voltaj ayarı yapabilirsiniz verilen voltaja göre pompa hızı değişir. @Hakanvlo kasanın modeli nedir?
Biostaki DC moddan bahsediyorsunuz anladım şimdi. 🙂
Arkadaş DC moda alınca en üste çekmiştir zaten herhalde.

Arkadaşlar kafayı yiyeceğim artık.

Cooler Master 240 Lite aldım işlemcim Ryzen 5 3600.

Yok arkadaş soğutmuyor bostayken bile 50 derecede stok fanda böyleydi. Nerede problem var sizce? Stress testinde 80-83 derece. BIOS'tan voltaj modu seçili şu an.
Çok basit bir soru soracağım. CPB açık mı? Ben de PF240 ile 70 dereceleri görürken CPB kapattım. Şu an maksimum 48 derece. Sonra da manuel overclock ile 55 dereceye çıkarttım.

Bu kasanın önü kapalı, hava çekemez o radyatör. Tek bir hava girişi bile görünmüyor ön panelde. Bunun dışında ani sıcaklık yükselmeleri olabilir normal.
Ön sol tarafta ızgara var.
Çok basit bir soru soracağım. CPB açık mı? Ben de PF240 ile 70 dereceleri görürken CPB kapattım. Şu an maksimum 48 derece. Sonra da manuel overclock ile 55 dereceye çıkarttım.
Bilmiyorum malesef bu anlattığımız kapatsam veya açsam ne farkı olacak performans olarak

Geri
Yukarı