Cooler Master 500W PSU RTX 2060 ve GTX 1060 ile madencilik için yeterli midir?

oguz707

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Elimde 500 watt Cooler Master yüzde 80 verimli PSU var. RTX 2060, GTX 1660 ve GTX 1060 ekran kartlarını bagladim. Hive OS da güç tüketimi 260 watt gösteriyor. Sizce PSU yeterli midir?

12v kanalından kaç verdiği önemli psunun. Bir sistemimde 650w 80+bronze var 548 veriyor mesela. Sistemle birlikte ortalama 350w çekiyor. Bence 750w 80+gold kaliteli bir psu kovalayabilirsiniz.

Bu psu olması lazım.
PSU hangi model?

Bu psu olması lazım.

12v da 456w veriyor. Sistem ortalama 350w çekse sürekli %75 güçte 24 saat çalışacak. Çok sıkıntılı bana göre. Bu işi yapacaksanız acilen psu alın.

12v da 456w veriyor. Sistem ortalama 350w çekse sürekli %75 güçte 24 saat çalışacak. Çok sıkıntılı bana göre. Bu işi yapacaksanız acilen psu alın.
Peki hocam bu psu bir iki hafta idare eder mi? Bir de 4 tane kart baglayacaksam hangi fiyat performans psu tavsiye edersiniz. Elimde bir tane de 630w psu var. Aynı anakarta bu psu kullanılır mı? Nasıl kullanılır? Teşekkürler şimdiden.

Peki hocam bu psu bir iki hafta idare eder mi? Bir de 4 tane kart baglayacaksam hangi fiyat performans psu tavsiye edersiniz. Elimde bir tane de 630w psu var. Aynı anakarta bu psu kullanılır mı? Nasıl kullanılır? Teşekkürler şimdiden.
Kullanılır ama 1 kart daha takmayı düşünüyorsanız bence kalitesiz psulara girmeyin. Kaliteli 1 tane psu alın takın.

2 psu'yu tek anakarta bağlarsınız ama 4 karta 750w gayet yeterlidir.

Yani elimde yine raidmax modüler psu var 630w. Yani o da takılıyorsa aynı anda anakarta ekstra masraf yapmaya gerek var mı sizce? Bilmem adına soruyorum tek psu nün avantaji ne olabilir?

2 tane verimsiz PSU kullanmak yerine 1 tane verimli PSU kullanmak çok daha mantıklı. Elinizdeki PSU ların koruma sertifikalarına baksak belkide çoğunda eksik var. Bir çok farklı koruma donanımı oluyor PSU larda.
Afaki olarak A-B-C-D-E-F-G koruması attığım ürünlerde var iken sizdeki ürünlerde
C-E-F korumaları olmayabilir kaba tabir ile. + olarak elektrik tüketimi de var bu işin. 2 Psu da gereksiz ölü elektrik çekecekler. Tercih sizin.

Geri
Yukarı