Cooler Master Elite V3 600W PSU Coil Whine Sorunu

solvadors

Hectopat
Yük altında Coil Whine oluyor. İlk başta ekran kartından geliyor sandım çünkü oyunları Alt+Tab yapınca ses gidiyordu, sonradan kulağımı dayayınca işin aslı ortaya çıktı. Cooler Master'ın Türkiye servisine mail attım ama henüz dönüş sağlanmadı. Bu soruna nasıl bir çözüm bulabilirim? Bir de bu sorun garanti kapsamına girer mi? Ses rahatsız ediyor, yani evet biraz fazla. PC 4-5 aylık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında Coil Whine oluyor. İlk başta ekran kartından geliyor sandım çünkü oyunları alt+tab yapınca ses gidiyordu, sonradan kulağımı dayayınca işin aslı ortaya çıktı. Cooler Master'ın Türkiye servisine mail attım ama henüz dönüş sağlanmadı. Bu soruna nasıl bir çözüm bulabilirim? Bir de bu sorun garanti kapsamına girer mi? Ses rahatsız ediyor, yani evet biraz fazla. PC 4-5 aylık.

Merhaba,

Mailiniz bayram yoğunluğundna geç cevaplanabilir. Vektron'u telefonla arayarak garanti için yardım isteyebilirsiniz. Ürünü gönderin yardımcı olacaklardır.

Aynı güç kaynağından 2 ay önce ben de aldım. Güç kaynağı azıcık bile yük altına girse traktör gibi ses çıkarıyordu.

N11'den aldığım mağazaya durumu ilettim iade istedim ama değişim yapalım dediler. Aynı cihazın sıfırından bir daha gönderdiler ve o da aynı probleme sahipti.

Yani anlayacağın bu seride kronik coil whine sorunu var.

Garantiye göndermeyi hiç düşünmedim ve direk çöpe attım psu yu. Çünkü internette araştırdığımda aynı soruna sahip kişilerin garantiye gönderdiği cihaza vektronun işlem yapmadan sorun çözüldü diye geri gönderdiğini öğrendim.

Yani 320 liram çöp oldu. Ben de High Power 650W güç kaynağı aldım şimdi sorunsuz kullanıyorum. Cooler Master'dan da bundan sonra bir şey almam kolay kolay.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı