Cooler Master GX 750W nasıldır?

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
200 liraya ikinci el piyasasında buldum bu güç kaynağını. 80 Plus Bronze sertifikası var. Sizce iyi verim alır mıyım?

Tamam bütçeniz yok ama PSU'da ikinci el alınır mı sizce? Yani siz bilirsiniz ama şunu söyleyeyim; Cooler Master iyi bir markadır. Sizi üzmez ve 750W olması da güzel. Uzun süre kullanırsınız.

80 Plus verimliliği olmasa almazdım zaten. Zaten elimdeki güç kaynağı eskiydi üstüne yetmiyordu ve sertifikası da yoktu. Böyle düşündüğümüz zaman makul geliyor elimde 500 TL olsa buna verebileceğim gider sıfırını alırım zaten.

Kardeşim ben de Cooler Master GX Rs 750 Acaa D3 aldım, ikinci el. 400 TL verdim.

Siz nasıl memnun musunuz?
Nasıl bir sistemde kullanıyorsunuz?

Ben uzun süre kullanmadım maalesef. Ama kullandığım süre zarfında da hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım güç kaynağı tarafında. Almadan önce araştırdığımda biraz sesli çalışıyor demişlerdi fakat bence gayet sessizdi. İçini bir güzel temizlemiştim. Ben o zaman 200 TL'ye almıştım. Sistemi dağıtıp 350 TL'ye satmıştım. Benim aldığım fiyat çok ucuzdu tabii. Sizin aldığınız fiyat iyi bence. Çok kaliteli bir güç kaynağı olduğunu düşünüyorum. Sadece modüler değil, yani iyi bir kablolama istiyor.

Geri
Yukarı