Cooler Master Hyper 212 LED Turbo vs Corsair H55 RGB

l0st

Picopat
Daha fazla  
Bu iki ürün arasında kaldım. Fakat tasarım estetiği ve sıvı soğutma olduğu için H55 sipariş verdim. Eğer kötüyse iptal edebilirim.
İşlemcim Ryzen 5 5600X.

Tek fanlı sıvı soğutucu alınmaz bence hocam. O fiyata daha iyi performans veren kule tipi soğutucular alınabilirdi.

Ya 4-5 derece fazla olsa sorun değil benim için zaten stok fandan kat kat iyi olacak. Fakat kasamın içi de çok kapansın istemiyorum RGB RAM'ler aldım ve kule tipi çift fanlı suğutucular RAM'leri engelliyor sanırım.

Tek fanlı sıvı soğutucu alınmaz bence hocam. O fiyata daha iyi performans veren kule tipi soğutucular alınabilirdi.

Ayrıca fiyatları aynı ve şimdi baktım sıcaklık performansları da aynıymış. Sanırım tek seçmem gereken hangisinin daha hoş görüntüsü olduğu :).bunu da Corsair H55 RGB'den yana kullanıyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim hocam.

Son düzenleme:
RAM'leri kapatmaz. Eğer değerlendirmek istersen sinerji'de daha uygun fiyata satılıyor.

EwlMY6RVoAMZEL_.jpg

Hocam çok sağ olun fakat Corsair kasa ve RAM ile Corsair soğutucu daha hoş olmaz mı? Sizin de fikrinizi almak isterim.

Sıvı soğutucum geldi montajını yaptım. Ancak anakartım eski olduğu için RGB'leri takamadım çalışmıyor şu an dönüştürücü kablo sipariş verdim. Soğutma performansı çok güzel Ryzen 5 5600X ile CS:GO oynarken 85 87 derecelerde geziyordu fakat şu an 51 52 dereceyi geçmiyor stok ayarlarda. FPS artışı da sağladı daha önce CS:GO'da ortalama 513 FPS veren sistemim şu an 543 FPS veriyor cidden iyi bir değer sadece soğutmayla bence. Kasa içinde hoş duruyor ve kule tipi soğutmalar gibi yer kaplayan kaba bir yapısı yok. Özetleyecek olursak 1.100TL'ye fazlasıyla değecek bir sıvı soğutma.

Sıvı soğutucum geldi montajını yaptım. Ancak anakartım eski olduğu için RGB'leri takamadım çalışmıyor şu an dönüştürücü kablo sipariş verdim. Soğutma performansı çok güzel Ryzen 5 5600X ile CS:GO oynarken 85 87 derecelerde geziyordu fakat şu an 51 52 dereceyi geçmiyor stok ayarlarda. FPS artışı da sağladı daha önce CS:GO'da ortalama 513 FPS veren sistemim şu an 543 FPS veriyor cidden iyi bir değer sadece soğutmayla bence. Kasa içinde hoş duruyor ve kule tipi soğutmalar gibi yer kaplayan kaba bir yapısı yok. Özetleyecek olursak 1.100TL'ye fazlasıyla değecek bir sıvı soğutma.
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın..
Ryzen master ile per core otomatik curve optimizasyonu da yapın frekans artıyor..

Eski anakartlarda RGB bağlantısınma sorunu çözümünü buldum. Aşağıda linkini bıraktığım kablo ile güç kaynağının SATA güç kablosuna bağlantı gerçekleştiriyorsunuz ve RGB'ler çalışıyor. Tek sorun ayarlanamıyor olması. Ayarlamak isterseniz SATA bağlantılı kontrolcülere başvurabilirsiniz. Ben en kolay ve en ucuz çözümü paylaşmak istedim.

Geri
Yukarı