Cooler Master Hyper 212 LED vs Black Edition performansı

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Başlıkta belirttiği soğutuculardan birini kullanan var mı? Var ise değerler nasıl memnun kaldınız mı? İkisi arasında kararsız kaldım sistem özelliklerini aşağıda belirteceğim ve overclock yapmayacağım. Black Edition modeli diğer ay içerisinde stoklara girecekmiş. Görsel açıdan ikisinin de linkini aşağıya bırakıyorum.

i7 9700K.
Z390 GAMING Edge AC.
TD500 mesh kasa.

Dün stok fan ile çalıştırdım sistemi ortalama 30-39 derece arası oynuyor. Soğutucuyu da bir an önce almak istiyorum ama pek bilgim ve İnternet'te fazla sayıda test olmadığı için karar veremedim. Black Edition fiyatına aldanmayın stoklarda olmadığı için bu kadar pahalı. Maksimum bütçem 500 TL. Sıvı soğutma düşünmüyorum.

Bu ürünü öneririm:
Renklerini beğenmezseniz Arctic 34 Duo'da alabilirsiniz.

Ayrıca attığınız 2 ürün arasında pek bir fark olmaz. Birisi siyaha boyanmış hali ve fanı bir tık daha iyi. O fiyat farkına değmez. İlk attığım soğutucuyu indirimdeyken kaçırmayın derim.

Arkadaşım FX-8350 işlemci ile Hyper 212 Evo kullandım. İşlemci boşta 13-14 derecelerdeydi. Yük altında ise en fazla 70 dereceyi geçmedi. 8350 gibi bir işlemciyi göz önüne aldığımızda gayet güzel bir değer. Kesinlikle 212 Led modelini al. Ben Evo modelinden çok memnun kaldım.

Bu ürünü öneririm:
Renklerini beğenmezseniz Arctic 34 Duo'da alabilirsiniz.

Ayrıca attığınız 2 ürün arasında pek bir fark olmaz. Birisi siyaha boyanmış hali ve fanı bir tık daha iyi. O fiyat farkına değmez. İlk attığım soğutucuyu indirimdeyken kaçırmayın derim.
Merhaba, evet bende Noctua alacaktım ama intel kiti hediye olarak göndermiyorlar hocam kit alırsan o da 90 TL yani yine bütçe olarak artıyor. Bir diğer aklımdaki üründe Arctic.
Arkadaşım FX-8350 işlemci ile Hyper 212 Evo kullandım. İşlemci boşta 13-14 derecelerdeydi. Yük altında ise en fazla 70 dereceyi geçmedi. 8350 gibi bir işlemciyi göz önüne aldığımızda gayet güzel bir değer. Kesinlikle 212 Led modelini al. Ben Evo modelinden çok memnun kaldım.
Cooler Master ile yaptığım görüşmede ikisinin farklı ürün farklı değerler olduğunu ilettiler.

Bunlardan birini alabilirsiniz ya da dediğim gibi Arctic 34 Duo.

Bunlardan birini alabilirsiniz ya da dediğim gibi Arctic 34 Duo.
Hocam o attığınız linteki modelin tam görünen fotoğrafını bulamadım onu merak ediyorum açıkçası ya.

Baktım da hocam yani tam görüntüsüne erişemedim alt tabakası nasıldır vs. Sitesinde de gözükmüyor.
model olarak : NOCTUA NH-U12S F12-PWM
Videolarda French yazan yerde gösteriyor.

Videolarda French yazan yerde gösteriyor.
Şimdi gördüm baktım ısı boruları işlemciye değmiyor galiba düz plaka var acaba fark yaratır mı?

Geri
Yukarı