Cooler master hyper T4 montajı

hovarda

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Arkadaşlar ben bu soğutucuyu aldım ama AM3+ anakart'da dikey değil yatay oluyor stok fan montajı gibi. Intel vidalar ile dikey montajını yapabilir miyim? Pratik diye öyle takmıştım. Vatan'dan aldım 1 hafta geçti, kasa yukarısın da hava çıkışı da yok. Çözüm 2.fan takmak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD bir sisteme takıldıysa fanlar aşağı ve yukarı yöne bakar. AMD bir sisteme İntel aparatlar ile nasıl montaj yapmayı planlıyorsunuz :) Farklı aparatların olmasının sebebi soket tiplerinin farklı olmasıdır zaten :) AMD aparatları AMD bir sisteme montaj yaparken, İntel aparatları ise İntel bir sisteme montaj yaparken kullanılabilir.

2. bir fan taksanız da yine aşağı ve yukarı doğrultuda hava verecek şekilde konumlandırabilirsiniz. O havayı egzoz fanına doğru vermenin bir yolu yok açıkçası.
Fanın sağ ve sol kısımlarına bakarsan kıvrık olduğunu görürsün. Bunun amacı fanın yarattığı havanın sağa sola dağılmasını engellemektir. Koridor biçiminde bir taraftan giren hava diğer taraftan çıkar.
Yani yukarı veya aşağı yönde hava akımı yaratmaktan başka çare yok.
Böyle bir şeye de pek gerek yok. Soğutucunuz gayet iyi, havayı yukarı verse de hiçbir sorun olmaz.

Olsa iyi mi olurdu ? Evet iyi olurdu. Sıcak hava yukarıdan çıkar giderdi. Şuan bende öyle mesela. İşlemci fanı kasadaki havayla beraber işlemcinin ısısını yukarı püskürtüyor, 2 adet 12 cm fan ise dışarı atıyor.

Yinede kafana takma, sıcaklık değeri bakımından konuşacak olursak havanın sağ-sol veya yukarı-aşağı yönde gitmesi fark bile yaratmayacaktır.

Bu kadar yazmışsın teşekkürler kafam da farklı bişey vardı ama neyse anlatmaya çalışsam anlatamam.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı