Cooler Master kasada RGB fanlarımın ışıkları yanmıyor

Mr.Keleş

Centipat
Arkadaşlar, TD500 mesh kasam var anakartımda RGB soketi var ama ARGB soketi yok fakat Gigabyte için olan giriş uygun göründü. Gittim RGB yerine taktım, fanlardan bir daha ışık alamadım. Sadece köşesinde yeşil yanıyor fanlar dönüyor ama RGB'si yanmıyor, sebebi nedir acaba?
Durum bu.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-16 at 20.28.34.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-16 at 20.28.34.jpeg
    94,1 KB · Görüntüleme: 110
anakart b450m s2h ve kasadaki girişin 3 pinine oturttum ama öndeki fanların rgb si gitti. acaba neden diye merak ediyorum. garanti kapsamına girermi ya da şimdi bu fotoğrafta argb kontrolcü ile çalışıyor .

anakart b450m s2h ve kasadaki girişin 3 pinine oturttum ama öndeki fanların rgb si gitti. acaba neden diye merak ediyorum. garanti kapsamına girermi ya da şimdi bu fotoğrafta argb kontrolcü ile çalışıyor .
Dostum bunu yapmaman gerekirdi işte, anakartında ARGB girişi mevcut değil, o GIGABYTE yazan, GIGABYTE'a özel olan ARGB kablosunu da B450M S2H'de herhangi bir yere takamazsın, Allah bilir nereye taktın...
Şu an kontrolcüde sıkıntısız çalışıyorsa lütfen başka yerlere sokma o ARGB kablosunu, ondan sonra "Kasamdaki fanların LED'leri patladı" diye konu açarsın, servis yolları taşlı :D.

Pardon yeni gördüm argb girişi yoksa mecbur konrolcüyle kullanacaksın başka çaresi yok bir daha sokma sakın anakarta bile zarar verebilir :).

Dostum şu an ledler çalışmıyor asıl sorunum bu . Galiba servis yolları taşlı gerçekten de
Kontrolcüye taktıysan ve yanmıyorsa mort gibi gözüküyor.
Her fanın ARGB kablosunu teker teker kontrolcüye takıp deneyebilirsin, her fan mı ölmüş diye bakabilirsin 🤣.
Çok büyük geçmiş olsun bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı