Cooler Master Liquid 240 Lite hakkında bilinmesi gerekenler nedir?

Karpuz56

Hectopat
Daha fazla  
İtopya'dan 500TL'ye bu ürünü aldım. İlk sıvı soğutma deneyimim olacak. Bilmem gerekenler nelerdir. Sıvı değişimi gerekir mi? Bakım yapmak gerekir mi? Ömrü ne kadardır? Ne kadar kullanabilirim?
AMD Ryzen5 3500X ile rahatça overclock yapabilir miyim?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı değişimi ya da bakım gerektirmiyor. Kurulumu yaparken pompanın radyatöre kıyasla aşağıda durmasına dikkat etmen yeterli. Kendim aynı ürünü Sinerji'den aldım (Sinerjiyi tavsiye etmiyorum, açık ürün gönderdiler, artı iadeyi kabul etmiyorlar, kendilerini THH'ye verdim zaten). Ürün ile alakalı en büyük şikayetim fanları çok ses yapıyor bu yüzden fanların hızını düşürdüm BIOS üzerinden.

Lite modelinin fanları sesli çalışıyor diye hatırlıyorum. Keşke 100 TL daha ekleyip ML240L V2 modelini alsaydınız.

Fanlar yüksek ses değilde ilginç bir ''uğultu'' yapıyor yüksek devirde dönerken. Bunu fanları 1200 RPM civarında tutarak çözebildim. Yani kısacası çözülemeyecek bir sorun değil fakat fanları 2000 RPM'de çalıştırmayı planlıyorsanız kafanız şişer.

Sıvı değişimi ya da bakım gerektirmiyor. Kurulumu yaparken pompanın radyatöre kıyasla aşağıda durmasına dikkat etmen yeterli. Kendim aynı ürünü Sinerji'den aldım (sinerjiyi tavsiye etmiyorum, açık ürün gönderdiler, artı iadeyi kabul etmiyorlar, kendilerini Thh'ye verdim zaten). Ürün ile alakalı en büyük şikayetim fanları çok ses yapıyor bu yüzden fanların hızını düşürdüm BIOS üzerinden.

Dostum ben de yakın zamanda sıvı soğutucu alabilirim. O yüzden soruyorum sizce aldığınız ürünün fanlarını değiştirmek performansı olumlu yönden etkiler mi? Yani mesela onda bulunan fanlardan daha kaliteli fan alıp taksam soğutma performansı ne kadar değişir? Belki denemişsinizdir diye soruyorum.

Dostum ben de yakın zamanda sıvı soğutucu alabilirim. O yüzden soruyorum sizce aldığınız ürünün fanlarını değiştirmek performansı olumlu yönden etkiler mi? Yani mesela onda bulunan fanlardan daha kaliteli fan alıp taksam soğutma performansı ne kadar değişir? Belki denemişsinizdir diye soruyorum.

Ürünün iadesi için THH'yi beklediğimden yeni fan almak ile uğraşmadım. Performansa değilde ses seviyesine kesinlikle etkisi olacaktır. Bu gelen fanlar gayet hızlı dönüyor ve iyi hava üflüyorlar, fakat çok uğultulu çalışıyorlar sıkıntıları bu.

Ben normal yönde takmadım ayrıca eklemek isterim radyatör önde olduğu için ters yönde yani dışarıdan havayı içeri çekecek şekilde monte ettim. Buna rağmen radyatöre ve borulara dokununca gayet soğuk olduklarını hissedebiliyorum.

Geri
Yukarı