Cooler Master Liquid 240ML sıvı soğutmadan ses geliyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Aşağıda sesi videoyu bırakacağım. Çok dikkatli dinlerseniz bir tıkırtı sesi var. 4 ay oldu alalı sıvı soğutmayı. Vatan'dan aldım montajı her şeyi orada yapıldı durum normal mi? Bayağı korkuyorum elim ayağım titriyor desem yeridir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutmam Cooler Master Liquid 240ML v2.

Benim işlemci anakart puf oldu. Twitch yayıncısı onurozgunay'ın sistem direkten döndü. Ayrıca bu ve bunun gibileri, açıklamayı okuyun. Mal sıkıntılı. Güvenmeyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

240 ML sadece o V2 hali benimkisi.
Böyle bir şeyin tecrübe ile sabit olması ilginç. Çünkü şu ana kadar hiç ses çıkarmayan pompa ile karşılaşmadım her AiO da pompayı kulağını dayarsan ses duyarsın normaldir bu. Ama şu ana kadar sızdıran bu ses dolayısıyla sızdıran AiO ile karşılaşmadım. Bazı ürünlerde korozyondan, darbeden ve üretim hatasından dolayı dolayı sızdırma yapar ama bu pompanın ses çıkarmasından anlaşılamaz.
Benim için tecrübe ile sabit böyle yani.

Hayır problem olur mu elim ayağım titriyor.
@Süleyman Yusuf hocam bir de yük altında oyundayken fanlar daha hızlı çalışıyor otomatik zarar veya ömrünün hızlı bitmesine sebep olur mu?

240 ML sadece o V2 hali benimkisi.

Hayır problem olur mu elim ayağım titriyor.
@Süleyman Yusuf hocam bir de yük altında oyundayken fanlar daha hızlı çalışıyor otomatik zarar veya ömrünün hızlı bitmesine sebep olur mu?
İçiniz rahat etmiyorsa garantiye gönderin. Ben verebileceğim bilgiyi verdim.

Arkadaşlarınn dediği gibi sıvı soğutma pompaları sesli çalışır ancak attığınız videodaki ses bana çok rahatsız edici geldi. Tarihin en sesli sıvı soğutmalarından biri olan H110i GTX kullanırken bile o kadar rahatsız edici bir ses deneyimi yaşamadım...

Arkadaşlarınn dediği gibi sıvı soğutma pompaları sesli çalışır ancak attığınız videodaki ses bana çok rahatsız edici geldi. Tarihin en sesli sıvı soğutmalarından biri olan H110i GTX kullanırken bile o kadar rahatsız edici bir ses deneyimi yaşamadım...

Ses sıkıntı değil o tıkırtı sesi problem yaratır mı hocam tekrar hortlatıyorum konuyu ama bu tıkırtı sesinden bir şey olur mu?@rory @Süleyman Yusuf.
Yani garantiye göndermeli miyim belki hava sıkışmıştır.
@P R O F O U N D @Emirizmir

Ses sıkıntı değil o tıkırtı sesi problem yaratır mı hocam tekrar hortlatıyorum konuyu ama bu tıkırtı sesinden bir şey olur mu?
Ses yüksekliği ne kadar? Sadece kulağını dayadığında duyuyorsan sorun olmamalı.
Ama normal mesafeden duyuyorsan emin olmak için garantiye verebilirsin.
Yani bu sesten dolayı sızdırma yapacağını düşünmüyorum ama CM ın pompaları genelde oldukça sessizdir.

Ses yüksekliği ne kadar? Sadece kulağını dayadığında duyuyorsan sorun olmamalı.
Ama normal mesafeden duyuyorsan emin olmak için garantiye verebilirsin.
Yani bu sesten dolayı sızdırma yapacağını düşünmüyorum ama CM ın pompaları genelde oldukça sessizdir.

İlk başta çok sessizdi sonradan başladı bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı