Cooler Master Masterbox 5 Kasa İçin Fan Önerisi

Corde Lio

Hectopat
Bilgisayarımda GTX 1060 kullanıyorum. Kasamın yeri de biraz kuytuda, sıcaklarda başlayınca 1060 çok ısınmaya başladı. 70-80'leri gördü. PUBG'de ve Forza Horizon 4'de, ben de fan almaya karar verdim. Kasamın (Cooler Master Masterbox 5) önüne 2 tane fan alacağım ve birçok yerde SP 120 deniyor, birçok yerde Akasa Viper deniyor. Hangisini alacağıma karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Ve ayrıca 1060'ın bu kadar ısınması normal mi? Fortnite'da 70 görüyorum. Maksimum PUBG'de 76'yı gördüm. Bazı ayarlar yüksekte. Ekstradan bu sıcaklığı Akasa Viper ya da SP 120 alarak soğutabilir miyim? Şu an kullandıgım fan 20 TL Frisby'nin dandik PMW'i olmayan bir fan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım da GTX 1060 kullanıyorum. Kasamın yeri de biraz kuytuda, sıcaklarda başlayınca 1060 çok ısınmaya başlad. I 70-80'leri gördü. PUBG'de ve Forza Horizon 4 de ben de fan almaya karar verdim. Kasamın (Cooler Master Masterbox 5) önüne 2 tane fan alacağım ve birçok yerde SP 120 deniyor, birçok yerde akasa viper deniyor. Hangisini alcağıma karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Ve ayrıca 1060 ın bu kadar ısınması normal mi? Fortnite'da 70 görüyorum. Maksimum PUBG'de 76'yı gördüm. Bazı ayarlar yüksekde. Extradan bu sıcaklığı akasa viper ya da SP 120 alarak soğutabilir miyim? Şu an kullandıgım fan 20 TL Frisby'nin dandik PMW i olmayan bir fan.
Bu sıcaklarda 75 derecelere kadar normal fakat, 80 ve üstüne çıktığında hava akışında bir problem olduğu ortaya çıkıyor. Kasanın konumu önemli. İstediğiniz kadar fan alıp takın. Kasa gerçekten havasız bir ortamda ise sıcaklık sorununu yine yaşayacaksınız. Akasa Viper, SP 120'ye göre daha performanslı bir fan.

Bu sıcaklarda 75 derecelere kadar normal fakat, 80 ve üstüne çıktığında hava akışında bir problem olduğu ortaya çıkıyor. Kasanın konumu önemli. İstediğiniz kadar fan alıp takın. Kasa gerçekten havasız bir ortamda ise sıcaklık sorununu yine yaşayacaksınız. Akasa Viper, SP 120'ye göre daha performanslı bir fan.
Teşekkürler birde 3 tane 12cm lik mi. Fan almalıyım 2 tane 14 lük mü

Arctic fanları alabilirsiniz.
Artric düşündüm fakat 70 80 lira değmez diye düşünüyorum artric in sessiz bir fan ve kaşiteli oldgunu biliyorum fakat.uzun araştırmam sonucu aksa viper almaya karar verdim rpm hızı yüzünden hemde havaakımı için sadece 3 tane 12cm lik fan mı almalıyım yoksa 2 tane 14 lük mü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı