Cooler Master Masterbox K500 için Drive bay nereden alınabilir?

Yigitceli

Hectopat
Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi 1 sene önce Cooler Master Masterbox K500 kasa almıştım ve montaj sırasında kablo düzeni yapmak için alt kısımlardaki HDD Drive Bayların birini çıkarmıştım. Geri takmayı unuttuğumu daha bugün elime yeni aldığım SSD gelince fark ettim ve şu an nerede bilmiyorum çünkü 1 yıl içinde taşındığım için muhtemelen kayboldu. Diğer tüm Drive Baylar dolu. Kasanın iç kısmındaki SSD soketi de dolu.
Fotoğrafla belirtmem gerekirse:

1606897428727.png

Yukarıdaki SSD kısmında şu anda başka bir SSD takılı. Şimdi ben elimdeki SSD'yi takmak için fotoğraftaki gibi SSD Drive Baylardan alabilir miyim? Alabilirsem nereden alabilirim? Ben araştırdım fakat bulamadım nereden alacağımı. Ya da arkada ki HDD Drive Baylardan alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Cooler master ın online mağazasına baktınız mı ? Orada bulma ihtimaliniz var..
Burada var sanki , stokda görünüyor.

Evet buldum ssd bay fakat kaç günde elime ulaşır ki ? Çünkü malum yurt dışından geliyor.
SSD'yi çift taraflı bant ile yapıştırsanız sorununuz çözülür gibi geliyor.
Orjinalliği bozulsun istemiyorum ama teşekkür ederim fikir için.

Evet buldum ssd bay fakat kaç günde elime ulaşır ki ? Çünkü malum yurt dışından geliyor.

Orjinalliği bozulsun istemiyorum ama teşekkür ederim fikir için.
Normalde çok uzun sürmüyor, satın alacakmış gibi yapın, kart bilgilerini girme sayfasında detaylar yazıyor. kargo ücreti, ve ulaşım zamanı.. Ben aldığımda 7-8 güne gelmişti avrupadan ama suan yıl sonu ve pandemi , kargolarda yoğunluk olabilir, gümreükte sıra olabilir..
arkadasın dediği gibi çift taraflı kaliteli bir band da işinizi görür, sağlam olur.

Normalde çok uzun sürmüyor, satın alacakmış gibi yapın, kart bilgilerini girme sayfasında detaylar yazıyor. kargo ücreti, ve ulaşım zamanı.. Ben aldığımda 7-8 güne gelmişti avrupadan ama suan yıl sonu ve pandemi , kargolarda yoğunluk olabilir, gümreükte sıra olabilir..
arkadasın dediği gibi çift taraflı kaliteli bir band da işinizi görür, sağlam olur.
Şimdi kargo fiyatlarına baktım da 5 euroluk parça için 40 euro ödemek saçma geldi bana artık başka bir yöntem bakacağım. Teşekkür ederim yine de.

40 euro mu ? 5 euro gibi bir seydi en son ben aldığımda , euro da yüksek değildi, alınabiliyodu. vay canına artık ....

Cooler Master Türkiye ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz ama sanmıyorum ellerinde bu parçaların olduğunu..

Rica ederim , iyi günler ..

Geri
Yukarı