Çözüldü Cooler Master Masterbox TD500 kasanın arkasını sökülür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RTX2023

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartının görüntü girişlerinin olduğu plaka kasaya çarpıyor o yüzden oturtamıyorum fotoğraftaki kısım sökülür mü? Sökersem bir sorun olur mu nasıl sökerim sökülürse?

Kasam: Cooler Master Masterbox TD500 750W 80+ Bronze mesh.

Dosya Ekleri

• 3FC9242C-93DD-45D9-BC4B-12D080985662.jpeg
    3FC9242C-93DD-45D9-BC4B-12D080985662.jpeg
    153,9 KB · Görüntüleme: 23
Çözüm
@RTX2023
Gördüğüm kadarıyla kartı doğru takmamışsınız. Ekran kartının demir üç kısmı kasanın dışında kalmış olarak gördüm. Onun içeride olması lazım.
Bu kısım.
AE444414-A5A2-42B8-935C-D7EFB9D0384C.jpeg
Ekran kartı kırmızı ile işaretlediğim yere çarptığı için yerine oturmuyor. Mavi ile işaretlediğim vidaları söksem kasanın arkasını tamamen çıkartırım o zaman ekran kartı oturur diye düşündüm. @DaTTeBayoTheFrog

Dosya Ekleri

• ekran görüntüsü.png
    ekran görüntüsü.png
    1.009,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
@RTX2023
Perçin gibi duruyor. Kasanın arkasını çıkartmak mantıklı olmaz. Ekran kartı nasıl sığmıyor anlayamadım.
Bu kısım rahat çıkıyor ama arka kısım dediğiniz yerleri sökünce çıkar muhtemelen.
Eki Görüntüle 1431723

Kartı takerken fotoğraf atayım biraz bekleteceğim ama görünce anlarsınız diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@DaTTeBayoTheFrog sesi açarsanız konuşarak anlatım.

Son düzenleme:
@RTX2023
Gördüğüm kadarıyla kartı doğru takmamışsınız. Ekran kartının demir üç kısmı kasanın dışında kalmış olarak gördüm. Onun içeride olması lazım.
Bu kısım.Eki Görüntüle 1431759

Teşekkürler hocam. Bir altındaki slota takınca düzeldi ama şimdi de Windows'u açmıyor ve BIOS'a atıyor. Ekran kartı ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Ben BIOS pilini söküp takmıştım sanırım ondan kaynaklı.

Teşekkürler hocam. Bir altındaki slota takınca düzeldi ama şimdi de Windows'u açmıyor ve BIOS'a atıyor. Ekran kartı ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Ben BIOS pilini söküp takmıştım sanırım ondan kaynaklı.

Bu hata için yeni konu açıp beni etiketleyin.
BIOS pilini çıkartıp belli süre sonra takınca BIOS sıfırlanır. Bu yüzden olduğunu sanmıyorum. Ekran kartı bozuk olsa BIOS'a atacağını sanmıyorum.

Bu hata için yeni konu açıp beni etiketleyin.
BIOS pilini çıkartıp belli süre sonra takınca BIOS sıfırlanır. Bu yüzden olduğunu sanmıyorum. Ekran kartı bozuk olsa BIOS'a atacağını sanmıyorum.

İnternette küçük bir araştırma ile halletim. Teşekkürler yardımlarınız için.

Geri
Yukarı