Cooler Master masterfan MF120 halo ARGB alınır mı?

GökhanSünbül

Hectopat
Yer
Antalya~Eskişehir
MSI MAG Force 100M kasam var. Kasanın önünde 2 tane intake fan var. Bu fanları üst kısma exhaust olarak değiştirip, ön kısma Cooler Master masterfan MF120 takmak istiyorum. Kasanın hava akışında sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

WRfsociety

Hectopat
Corsair Carbide Spec Delta kasamda benzer bir işlem yaptım; öndeki üç fanı söküp iki fanı üste, birini egzoza taktım. Egzozdaki fanı ise öne taktım. Sıcaklıkta hiçbir değişiklik olmadı ve böyle daha güzel bir görüntü sağladım. Sizin yapacağınız işlem ile sıcaklık değeriniz daha da düşecektir.

KS
GökhanSünbül

GökhanSünbül

Hectopat
Yer
Antalya~Eskişehir
Corsair Carbide Spec Delta kasamda benzer bir işlem yaptım; öndeki üç fanı söküp iki fanı üste, birini egzoza taktım. Egzozdaki fanı ise öne taktım. Sıcaklıkta hiçbir değişiklik olmadı ve böyle daha güzel bir görüntü sağladım. Sizin yapacağınız işlem ile sıcaklık değeriniz daha da düşecektir.
Bu fan anakartıma uyumlu mu? anakartım asus prime z390-p

WRfsociety

Hectopat
Anakartınızın özelliklerine şuradan bakabilirsiniz. RGB desteği bulunuyor ancak ARGB ile ilgili bir ibare yok, muhtemelen uyumsuz.

KS
GökhanSünbül

GökhanSünbül

Hectopat
Yer
Antalya~Eskişehir
KS
GökhanSünbül

GökhanSünbül

Hectopat
Yer
Antalya~Eskişehir
Oraya takamazsınız maalesef ancak şunun gibi ucuz bir parçayla kullanabilirsiniz.
1614970405478.png

cooler master product sheet de gösterilen port demek istediğim. burada takılabilir diyor?

WRfsociety

Hectopat
RGB girişi ile ARGB girişi birbirinden farklı girişler; RGB 4 pin, ARGB 3 pin. Anakartınızda RGB girişi mevcut, ARGB mevcut değil. Bu yüzden bu fanı doğrudan anakarta bağlayamazsınız. Işıklarını yönetmek için ya ARGB dönüştürücü alacaksınız ya da kontrolcüye ihtiyacınız olacak, o da önceki mesajımda belirttiğim gibi ucuz bir parça; yani dert edilecek bir durum yok.

Yukarı