Cooler Master MasterGel maker termal macun alınır mı?

Skyress

Kilopat
Yer
Duchy of Toussaint
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. RDR2 oyununda işlemcim 95 dereceye çıktığı için termal macun almaya karar verdim. Araştırdığım kadarıyla en iyilerinden biri bu termal macun galiba. Sizce bu macun alınır mı? Alırsam ne kadar derece fark eder? Bu arada işlemcimde termal macun yok şu anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır çok güzel bir macun. Ancak çok kötü bir macun kullanmıyorsan gelip de 20 derece fark yapmaz. Sistemin ve soğutucun nedir?
Sistemim; AMD Ryzen 5 2600, Sapphire RX580 8GB, Gigabyte B450M S2H, High Power 600W 80+, Dark N10 Pro Red. İşlemci soğutucusu stok soğutucu. Kasayı da en yakın zamanda değiştireceğim. Şu anda macun bile yok dediğim gibi 2 sene önceki macunla idare ediyor pc. Markasını dahi bilmiyorum macunun, pcyi alırken sürmüşler :D
Alınır.
Ama onun yerine soğutucuyu çıkarıp sıvı nitrojen kullanırsan -100 dereceleri görürsün:)
Kafama yattı sıvı nitrojen işi teşekkür ederim. :D

Stok fanın kendi macunu gayet güzeldir. 2 sene olduysa yenilenmesi gerekebilir. Macundan önce CBP'yi kapatarak da ciddi sıcaklık düşüşü elde edebilirsin.
CBP ayarına baktım kapalı. Termal macun ve kasa değişiminden sonra da sıcaklık düşmezse satacağım işlemciyi. :D

Bence kasayı değiştirmeni gerektirecek bir durum yok. Macunu yenilemek yeterli olur. Kasa değiştirmek yerine işlemci soğutucusu almak daha iyi sonuç verebilir. Veya yoksa yukarıya da egzoz fanı ekleyebilirsin.

Geri
Yukarı