Cooler Master MasterLiquid Pro 120 vs Lite 120

Dark Might

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MasterLiquid Pro 120 modelini Vatan Bilgisayarda ilk kez bugün gördüm. Yaza doğru sıvı soğutma alma düşüncem var. Kafamda şu ana kadar MasterLiquid Lite 120 vardı bugün bu modeli gördüm ve beğendim fakat aralarındaki fiyat farkı beni biraz şaşırttı. Çünkü MasterLiquid 240'dan fazla bir fiyata sahip. Ben bu iki ürünün farkının ne olduğunu tam olarak anlayamadım bir tek birinde beyaz diğerinde mavi LED var fark olarak. Böyle bir farkın 200 TL edeceğini sanmıyorum bu yüzden @Cooler Master Türkiye yardım ederseniz sevinirim.
Ürünlerin linkleri:

Son düzenleyen: Moderatör:
Pro modelinin pompa, örgülü kablo, fazladan fan farkı var. Yani Lite modeli eşdeğer olarak Corsair H55, Pro modeli Corsair H80i V2 ile eşdeğerdir.
Sizce Ryzen 5 1600 4.0 Ghz OC.'sine Cooler Master MasterLiquid Lite 120 dayanır mı? Dayanır mı derken kast etmek istediğim sıcaklığı oyunlarda en fazla 65 derece düzeyinde ve ses düzeyi de stok soğutucunun düzeyinden olsa bana yeter stok soğutucudan daha da az olsa ne güzel tabi ki. Kasam Corsair Carbide Spec Alpha yani eğer 240'lık bir soğutucu alırsam öne takmak zorundayım aslında öne takmak pek dert değil dert olan 240 boyutundaki radyatörlerin fiyatları ben 300 TL dolaylarında işi kapatmak istiyorum. Eğer yeterli gelmez ise tabiki bekleyip 240'lık alabilirim. Birde son olarak şimdi soracağım soruyu da cevaplarsanız sevinirim biraz fazla oldu ama. 120 ve 240'lık soğutucuların çoğuna AM4 soket desteği aparat ile sağlanmış yani model fazlalığı artmış. Eğer 120'lik bir soğutucu yeterse siz Akasa Venom A10, Cooler Master Lite 120 ve Silverstone Tundra TD03-Lite modelleri arasından hangisini önerirsiniz? Sorular benim için çok önemli eğer zamanınız varsa cevaplarsanız çok sevinirim.

İşlemciyi yüksek frekansa çıkacaksan 120 MM radyatörlü soğutucu işini görmez. 120MM radyatör hava soğutuculardan bir tık daha iyidir. Asıl performans 240 MM ve üstü radyatörlü soğutuculardadır. Ryzen mimarisini kullanmadığımdan şöyle olur diyemem ona kullananlar sağlıklı yorum yapar. Kasa uzun radyatörü öne takmanı gerektiriyorsa arkaya veya üste tahliye edecek şekilde 120 MM soğutucu tavsiye ederim. Kasa önüne radyatör takmayı pek uygun görmüyorum. Saydıkların arasından beraberinde gelen fanı daha kaliteli olduğu için Venom A10 öneririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı