Cooler Master MB511 1 adet fanın RGB'si çalışmıyor

Okidoki0

Centipat
Merhaba arkadaşlar konuda da izah ettiğim gibi 3 adet fan var ve hepsi sıkıntısız bir şekilde çalışıyor. Tek problem en alttaki fanın RGB'si çalışmıyor. Daha bilgisayarı tam olarak 3 saat önce dizdik, dizdiğim bilgisayarcıda fanlar gayet stabil ve RGB'si sorunsuz sıkıntısız çalışıyordu. Açıkcası eğer fanın RGB sinin çalışmaması bir problem teşkil etmiyorsa umrumda değil fakat yine de kasayı daha yeni dizdiğim için canımı sıkıyor. Problem nedir sizce, nasıl çözülebilir?

Merhaba arkadaşlar konuda da izah ettiğim gibi 3 adet fan var ve hepsi sıkıntısız bir şekilde çalışıyor. Tek problem en alttaki fanın RGB'si çalışmıyor. Daha bilgisayarı tam olarak 3 saat önce dizdik, dizdiğim bilgisayarcıda fanlar gayet stabil ve RGB'si sorunsuz sıkıntısız çalışıyordu. Açıkcası eğer fanın RGB sinin çalışmaması bir problem teşkil etmiyorsa umrumda değil fakat yine de kasayı daha yeni dizdiğim için canımı sıkıyor. Problem nedir sizce, nasıl çözülebilir?
Kablo yerinden oynamış olabilir mi?

RGB fanların bağlantısında ok işaretleri var takarken yanlış yönde takmış olma ihtimaliniz var mı? Attığım örnekte ki ok yönlerinin birbirine denk geldiğine emin olun.

Dosya Ekleri

• 1590204390184.png
    1590204390184.png
    342,9 KB · Görüntüleme: 42
Kablo yerinden oynamış olabilir mi?
Hocam baktığımda bir problem görmedim , fakat o ihtimali düşünerek birazdan bi açacağım içini bakalım. Sizce rgb nin çalışmaması bir sorun teşkil eder mi ? Benlik gerçekten bir sıkıntı yok fakat daha yeni dizince can sıkıntısı yaptı malum.
Ok işaretlerini birbirine denk getirdiniz mi?
Hocam bilgisayarcıya dizdirdim , orada taktığında hepsi sorunsuz sıkıntısız çalışıyordu. Ben hiçbir şeye dokunmadım. Yani o taktığına göre ve orada çalıştığına göre doğrudur herhalde.

Performans olarak bir sıkıntı teşkil etmez ancak yeni topladığınız sistemde çalışmaması gerçekten sıkıcı. Birebir değişim talebinde bulunun eğer yine çalışmazsa beklemeden değiştirsinler.

Hocam baktığımda bir problem görmedim , fakat o ihtimali düşünerek birazdan bi açacağım içini bakalım. Sizce rgb nin çalışmaması bir sorun teşkil eder mi ? Benlik gerçekten bir sıkıntı yok fakat daha yeni dizince can sıkıntısı yaptı malum.
Bence bir sorun teşkil etmez fakat toplattığınız bilgisayarcıya bir gösterin eğer fan arızalı der ise değişim isteyin sonuç olarak sıfır bir ürün alıyorsunuz
RGB fanların bağlantısında ok işaretleri var takarken yanlış yönde takmış olma ihtimaliniz var mı? Attığım örnekte ki ok yönlerinin birbirine denk geldiğine emin olun.
Ok işaretlerini birbirine denk getirdiniz mi?
Başta çalışıyordu diyor arkadaş.

Bence bir sorun teşkil etmez fakat toplattığınız bilgisayarcıya bir gösterin eğer fan arızalı der ise değişim isteyin sonuç olarak sıfır bir ürün alıyorsunuz

Başta çalışıyordu diyor arkadaş.
Hocam itopyadan satın aldım , toplattığım ise bir mahalleden bilgisayarcıydı. 15 gün sınırını aştı , garanti ile filan uğraşmak istemiyorum. Yarın sabah kontrolleri elimden geldiğince yapar buraya tekrardan güncel durumu yazarım.
Ek olarak 15 gün sınırını aşmasının sebebi indirip takip ettiğimden dolayı yaklaşık 1 ay 10 gün civarı sürdü tüm satın alımlar.

Dediğim gibi performans olarak bir kayıp sağlamaz karar size ait. Denerken çalışan RGB kablosundan yani çoklayıcıda ki diğer kablolardan biriyle de çalışıyor mu çalışmıyor mu diye kontrol etmeyi de ihmal etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı