Cooler Master MB511 için egzoz fan önerisi

331494

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yarın fan siparişi vermek durumundayım. Cooler Master MB511 RGB model kasasını siperiş ettim. Önce 3 tane fan ile geliyormuş sadece. Arkadaya mecbur bir tane fan alacağım. İşlemcim AMD Ryzen 5 3600X bu işlemciyi stok soğutucuyla kullanacağım bu yüzden üste de 2 tane fan takmam gerekiyor!

Arka egzoz fan 120 mm destekli.
Üst egzoz tarafı ise 3x120mm ya da 2x140mm destekli!

RGB takıntım yok olsa da olur olmasa da olur. Benim için performans vermesi yeterli. Bu konuda egzozlar için önerebileceğiniz marka model var mı? Ayrıca üste 3x120mm mi yoksa 2x140mm mi taksam iyi olur? Cevaplarınızı bekliyorum.

Ayrıca anakartım ASUS TUF gamin X570 PLUS. Bu karta direk mi fanları takacağım? Kartta fan takma yerleri mevcut olacak mı tüm bu 6-7 fan için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün fan yuvalarını dolduracaksınız diye bir şey yok. Arkaya ve üste birer fan taksanız bile yeter. Bütçeniz nedir?

Kasanızda 6 tane fan çıkışı var. Sanırım bunlara CPU fan çıkışı da dahil. Yetmediği taktirde çoklayıcı alınarak sorun çözülür, o konuda endişeniz olmasın.

Bütün fan yuvalarını dolduracaksınız diye bir şey yok. Arkaya ve üste birer fan taksanız bile yeter. Bütçeniz nedir?

Kasanızda 6 tane fan çıkışı var. Sanırım bunlara CPU fan çıkışı da dahil. Yetmediği taktirde çoklayıcı alınarak sorun çözülür, o konuda endişeniz olmasın.
Merhaba. Bütçe konusunda tanesi 70-80 liradan bakıyorum. Bu gün İşlemcimi almaya gittiğimde satıcı bana Arctic F12 PWM bir fan hediye verdi. 120 mm lik. Bu fan işimi görürmü egzoz için?

Evet işinizi görür. Gayet kaliteli ve güzel bir fandır. Zaten bütçenize bağlı olarak ben de o fanı önerecektim. Geri kalan fanları da aynı modelden alabilirsiniz.

Evet işinizi görür. Gayet kaliteli ve güzel bir fandır. Zaten bütçenize bağlı olarak ben de o fanı önerecektim. Geri kalan fanları da aynı modelden alabilirsiniz.
Yanlız fanı evdeki eski bir bilgisayara taktım, elimi dibine kadar soktuğumda anca biraz estirdi. Acaba bilgisayar eski olduğu için ve yeterince güç çekmediği içinmidir?

Geri
Yukarı