Cooler Master MB511 kasa fanlarını B450M S2H anakarta nasıl bağlarım?

Başar Özdere

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba anakartım B450M S2H ve Cooler Master MB511 kasa sipariş vermiştim. Kasada 4 fan var ve içinden Molex soketli 3'lü fan çoklayıcı çıkıyor ama benim anakartımda CPU fan hariç 1 tane fan girişi var. Öndeki fanları PSU'ya bağlamak istemiyorum ama 4'lü fan çoklayıcı alıp da hepsini de SYS fan 1'e bağlamakta istemiyorum. Bu ürün işimi görür mü?

Gücü PSU'dan alıyor ama bir ucuyla da bütün fanları anakarta bağlayıp hızlarının kontrol edilmesini sağlıyor. Yorumlarınızı ve başka çözümlerinizi bekliyorum.
Bu arada fanlarımın hepsi 3 pinli.

Son düzenleme:
Aynı şeyi ben de merak ediyorum. Sistemi topladım, fanları PSU'ya takmak zorunda kaldım anakarta takabileceğim bir kablosu olmadığı için. Sorunu çözebildiniz mi? @Cooler Master Türkiye de konuya el atsa iyi olur gibi :)
Ben şuan psu da takılı kullanıyorum, sesli çalışmıyor bence.

Ben şuan psu da takılı kullanıyorum, sesli çalışmıyor bence.
Ses konusunda evet bir sıkıntı yaşatmıyor ancak yaz geliyor malum, yüksek performans gerektiren işlemler esnasında fanların da üst hızlarda çalışmasını isterim. Şuan tahminimce en yüksek hızda çalışmıyorlar, öyle olsaydı sesten anlayacağımızı tahmin ediyorum.

Merhaba, internette EK-Y adı ile geçen çoklayıcı kablo alarak fanlarınızı anakarta bağlayabilirsiniz. M anakartlarda genelde tek Sys_Fan giriş olduğu için 4 fanı tek bir girişe bağlamalısınız.
Selamlar, bu önerdiğiniz kablo 3 pinli kabloları tek slota takmak için sanıyorum ama bizim fanlar molex çıkışlı. Ona uygun bir öneriniz var mıdır? Yoksa önce molex'ten 3 pine, sonra 3 pini tek pine şeklinde art arda iki çoklayıcı mı kullanalım? Böylesi biraz sakıncalı gibi geldi de bana.

Bir de bu kablolarda şöyle bir uyarı var: "RPM algılamasının, bu kabloyu kullanırken sadece bir fan için çalışacağını lütfen unutmayın." Fanların hepsinin ayarını yapamayacağım anlamına mı geliyor bu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı