Cooler Master MB511 vs Corsair Carbide Spec-Delta

Sizce hangisi?

• Cooler Master MB511 + 600W

Oy: 17 48,6%
  • Corsair Carbide Spec Delta +550W 80+ PLUS

Oy: 18 51,4%

• Oy verenlerin toplamı
    35

Afkborn

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
Sorum başlıkta belirttiğim gibi ikisi arasında kararsız kaldım. Corsair olan 550W PSU ile birlikte geliyor. Cooler Master olan 600W PSU. Sistemde iki ana bileşenim RX 5700 - R5 1600 olacak. Bu yüzden bu iki PSU beni besleyecektir. Hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Corsair kasasında 3 adet RGB FAN bulunuyor ve her ne kadar performansa etkisi olmasa da tek başına bir al beni yaratıyor. Cooler Master olan kasanın tasarımı açıkçası çok beğenmedim fakat onun ön paneli tamamen mesh panel o yüzden dolayı o kasa daha iyi bir hava sirkülasyonu sağlayacağını düşünüyorum. Bütçem çok elvermediği için - 1-2 ay içerisinde bir değişiklik olmazsa- referans model bir RX 5700 almayı düşünüyorum veya nanakatalog sitesinden -ki emin değilim- XFX RX5700 alacağım. Bu ihtimalleri göz önünde bulundurduğumda sizce hangi kasa daha mantıklı olur?
Cooler Master MB511 CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ve PSU için bütçen nedir? Ve Nanokatalog'tan almanı önermem. Ürünler geç geliyor.
Ürünlerin geç gelmesi benim için çok sorun teşkil etmiyor. PSU + kasa maksimum 600 TL düşünüyorum açıkçası. Bütçem üstüne çıkabilir ama çok gerek duymuyorum. Bu belirttiğim iki kasa o fiyat bandında.

Ürünlerin geç gelmesi benim için çok sorun teşkil etmiyor. PSU + kasa maksimum 600 TL düşünüyorum açıkçası. Bütçem üstüne çıkabilir ama çok gerek duymuyorum. Bu belirttiğim iki kasa o fiyat bandında.
Spec Delta olanı öneririm. 80+ PSU olması avantaj.

Acaba spec deltaya modifiye ile ön tarafı tamamen mesh yapılabilir mi?
Forum'da bir arkadaş Masterbox Lite 5 modelinin önüne yeni kapak yapmıştı full mesh. Ön panelini de üste takmıştı. Kim olduğunu hatırlamadım ama helal olsun adama. :D

MB511'in MB501L ile PSU'su aynı sanırım. Ben MB501L ve içinden çıkan PSU'yu kullanıyorum PSU fanı ses yapmaya başladı tavsiye etmem. Kasa güzel ama. Hatta 511 modelininki daha güzel.
Bence kasa ve psu'yu ayrı alın.
Cooler Master'e de Facebooktan yazdım, buradan konu açıp etiketledim takmadılar. Alacaksanız bunları göze alıp alın.

MB511'in MB501L ile PSU'su aynı sanırım. Ben MB501L ve içinden çıkan PSU'yu kullanıyorum PSU fanı ses yapmaya başladı tavsiye etmem. Kasa güzel ama. Hatta 511 modelininki daha güzel.
Bence kasa ve psu'yu ayrı alın.
O zaman bütçe 600 TL'yi aşıyor. Sanırım Corsair olan modeli alacağım. Modifiye ile belki tamamen mesh panel denerim.

O zaman bütçe 600 TL'yi aşıyor. Sanırım Corsair olan modeli alacağım. Modifiye ile belki tamamen mesh panel denerim.
Hocam zaten modifiye işine girişecekseniz garantiyi gözden çıkarmışsınız demektir 511 alıp PSU fanını değiştirebilirsiniz.
Tabi sizinki ses yapmayabilir. Benimki yaptı. Şans işi diyorlar ya hep :D

Cooler Master önermiyorum. Sessiz çalışan bir PSU su yok fanları zaten forumda takıldıysanız sesinden herkes şikayetçi. Carbide Spec Delta kullanıyorum kasa olarak Hava sirkülasyonu gayet iyi kuşkunuz olmasın. Sadece PSU'sunu almadan önce sorun 2018 modellerinde Coil Whine ( Gürültü) sorunu vardı 2019 modellerde yok bu sorun düzelttiler . Ekteki gibi hava sirkülasyonu var resmi büyüterek bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    208,1 KB · Görüntüleme: 118
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı