Cooler Master MB520 fan sesi

• Konuyu başlatan Eredd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

Eredd

Centipat
Herkese merhaba.

Yeni aldığım kasada fan sesi problemi yaşıyorum malesef. Bu ses normal uğultu olan fan sesi değil cızırtı sesine benzer ve oldukça rahatsız ediyor beni.Kasayı açıp sesleri dinlediğimde arkadaki sistem fanından geldiğini farkettim.

Bios üzerinden fan hız seviyesini düşürdüm ama çare olmadı.Fanı çıkardığımda sorun kalmıyor.Alalı henüz 3 gün oldu. Durumu CoolerMaster'a bildirmeyi düşündüm ama baktığımda ilgisiz ve normal karşıladıklarını gördüm. Ama dediğim gibi bu bir normal fan sesi değil cızırtı gibi rahatsız edici.

Mesela ön fanlar Psu'ya bağlı fakat buna rağmen onlarda problem yok.

Ne yapmamı önerirsiz arkadaşlar ?

Son düzenleme:
Aynı kasayı kullanıyorum. Kasayı toplayan arkadaş aynı dertten müzdarip olup fanları Silent Wings ve Dead Silence'lar ile değiştirmiş. Sanırım genel derdi bu. Cooler Master müşteri memnuniyeti yüksek bir firma, belki fanını yenisi ile değiştirebilirler.

Ses yanlızca arka fandan geliyor. Stellseries Arctis Pro Wireless kulaklık kullanıyorum her ne kadar taktığımda dünyayı bile duymasamda çıkarınca yine bu sesle baş başa kalıyorum. Sanırım değiştirmem gerekiyor. Bu fanı tavsiye edermisiniz peki ? Sessizliği kesin olan farklı fan önerileriniz varsa paylaşın lütfen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı