Cooler Master MH630 İncelemesi

1.jpeg

İlk kez inceleme yapan ve bu konularda pek bilgisi olmayan biri olarak elimden geldiğince kulaklığı anlatmaya çalışacağım.
Kulaklığı 550 lira civarında aldım.
Kutunun içerisinden kablo ve tek ucu ikiye bölen kablo geliyor. Ve çok kaliteli gibi durmasa da bir adet taşıma çantası geliyor, hoş olmuş.

Rahatlık ve Malzeme Kalitesi

Kulaklık gerçekten rahat. Hafif olduğundan dolayı kafanızda nadiren hissediyorsunuz. Kafa kısmındaki kumaş yer de çok yumuşak ve rahat duruyor. Bundan önce MH530 kullanıyordum ( 2 yılın sonunda derisi parçalandığı ve yedek pad bulamadığımdan dolayı değiştirmek zorunda kaldım). MH530 bu kulaklıktan biraz daha büyüktü ve ağırdı. Bu kulaklık en büyük halinde kafama tam oturuyor ve gerçekten çok hafif. Ayrıca kulaklık esnek, bu yüzden aman şöyle yaparsam kırılır mı gibi şeyler olmuyor.

Malzeme kalitesi olarak çok kaliteli hissettirmedi. Ama kolay kolay bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Performans

Çok fazla kulaklık kullanmadığım için tam olarak bir kulaklık nasıl ses vermeli bilmiyorum fakat MH530’dan sonra bu kulaklığa geçtiğimde kesinlikle farkı hissettim. Fakat bu fark iyi yönde mi? Bence değil (ya da ben bilmiyorum dediğim gibi). MH530’da bass kapakları olduğu için sanıyorum kapalı olduğunda sesler çok daha canlı gibi hissettiriyordu ve açıkçası oyunlarda ses kasma konusunda çok daha başarılıydı. Bu kulaklıkta sesler biraz daha boğuk geliyor. Realtek’ten Ekolayzer kısmında canlıyı seçtiğimde seslerin biraz daha iyi olduğu fark ettim ve bu şekilde kullanıyorum şu an. Normal haliyle Rainbow Six Siege'de sesler çok garip geliyordu, ses kasmakta zorlandım.

Müzik performansı hoş. Bass konusunda çok iyi olmasa da iş yapar. Fakat yine MH530’un daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Mikrofonu da güzel. Arkadaşımın dediğine göre MH530’dan daha iyi bir ses kalitesi var fakat mikrofon kulaklıktan gelen yüksek sesleri alıyor. Sanırım cross talking deniyor buna, pek bilgim yok bu konuda.

Şikayet

Kablo sürtünmesinin sesi çok rahatsız edici. En ufak sürtünmede, herhangi bir ses yoksa kulaklıkta, çok net hissediyorsunuz bu sesi, çok fazla. Müzik dinlerken veya oyun oynarken daha az rahatsız edici.

Soldaki padi tutan, oynak yer yerine tam oturmamış gibi(?) duruyor. Elimle iki yandan bastırdığımda sanki yerine oturuyormuş gibi oluyor. Ve normal kullanırken başımı sağa sola çevirirken bazen bunun sesi gelebiliyor. Üretim hatası mı yoksa benim şanssızlığım mı bilmiyorum ama rahatsız edici. Sağ tarafta böyle bir problem yok.

Çizili yerden bahsediyorum.
2.jpeg

Kulaklık daha 1 gün önce geldi. Kullandıkça fikrim değişebilir veya farklı şeyler eklenebilir. Bu yüzden ileride incelemeyi düzenleyebilirim.

Aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coolermaster müşteri memnuniyeti konusunda çok başarılı bir marka. Eğer isterseniz MH530'un padini yollayabilirler. Forum'da üye bir hesapları var, onu etiketleyerek sorabilirsiniz.
Güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık.

Coolermaster müşteri memnuniyeti konusunda çok başarılı bir marka. Eğer isterseniz MH530'un padini yollayabilirler. Forum'da üye bir hesapları var, onu etiketleyerek sorabilirsiniz.
Güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık.
MH530'u sormuştum zaten yedek pad için. Artık bulunmuyor dediler. Teşekkürler yorumunuz için.

Sizce MH650 modeli ile fiyat farkına değecek farklılıklar var mı? MH650 ile MH630 arasında kaldım.
Ben MH650 kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Bunun için konu açabilirsiniz veya eski konulara bakmalısınız. Biraz da sizin bütçenize bağlı.

Geri
Yukarı