Cooler Master MH650 kulaklıktan cızırtı sesi geliyor

Meletli

Hectopat
Arkadaşlar selam. 1 hafta önce başlıktaki kulaklığı aldım ve 2 gündür kullanmaktayım. Kulaklığın gerek ses kalitesi gerek mikrofonu çok kaliteli. 7 8 saat kafamdan çıkarmadan kullanıyorum ve kulaklık gerçekten çok rahat. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Bilgisayarda Windows sesini fulledim ve kulaklıktan ufak bir ses geliyor. Farkedilecek düzeyde değil tamamen sessiz bir ortamda hissedilecek düzeyde. Ek olarak bir müzik dinlerken sesi arttırıp azalttığımda ufak ufak cızırtı sesi geliyor ve sesi sabit bıraktığımda bu ses gidiyor. Başka bilgisayarda test ettim bu bahsettiklerim bir nebze daha az. Bundan başka 1 kulaklık daha kullanıyorum ve onda da aynı sorun var. Acaba bu genel olarak kulaklıklarda mı var yoksa bende mi sorun?

Merhaba, konunun sorununu bugün buldum.

Muhtemelen sorun yaşayan herkes ürünü MasterPlus yazılımı ile kullanıyor. Hem MH650 hem de MH670 ile denedim bugün Masterplus programı bilgisayarınızda yüklü ise kulaklıklar cızırtı yapıyor. Nedenini bilmiyorum yurtdışına durumu bildirdim. Masterplus programını bilgisayarınızdan kaldırın tüm sorun çözülüyor. Program güncellenene kadar programsız kullanmanızı öneririm.

Ürünlerini garantiye gönderenler için kısa bir dipnot geçeyim. Muhtemelen ürünleriniz sorunsuz olarak geri dönecek. Sorun Masterplus veya windows güncellemesi kaynaklı olabilir. Bana bilgi geldiğinde bende hızlıca geri dönüş yapacağım

Merhaba, konunun sorununu bugün buldum.

Muhtemelen sorun yaşayan herkes ürünü MasterPlus yazılımı ile kullanıyor. Hem MH650 hem de MH670 ile denedim bugün Masterplus programı bilgisayarınızda yüklü ise kulaklıklar cızırtı yapıyor. Nedenini bilmiyorum yurtdışına durumu bildirdim. Masterplus programını bilgisayarınızdan kaldırın tüm sorun çözülüyor. Program güncellenene kadar programsız kullanmanızı öneririm.

Ürünlerini garantiye gönderenler için kısa bir dipnot geçeyim. Muhtemelen ürünleriniz sorunsuz olarak geri dönecek. Sorun Masterplus veya windows güncellemesi kaynaklı olabilir. Bana bilgi geldiğinde bende hızlıca geri dönüş yapacağım
Keşke erken görebilseydiniz konuyu. Kulaklığı aşırı sevmiştim sırf bu problemden iade ettim. Yine de çok teşekkür ederim.
@Cooler Master Türkiye merhabalar. Güncellenen stokla MH752 satın aldım. Acaba programda aynı yazılımsal sıkıntı devam ediyor mu? Bir haber geldi mi acaba? Dönüş yaparsanız sevinirim :) Ayrıca bu kulaklık için yedek padler satın almak istiyorum deri olduğu için aşınmalar olacaktır illaki. Nereden bulabilirim acaba bilginiz var mıdır?

Son düzenleme:
Merhaba,

Gerekli güncelleme ve değişiklikler yapıldı. Aşağıda ki linkten güncel yazılımı indirebilirsiniz. Eski yazılımı tamamen kaldırmanız gerekiyor. Sorun düzeltilmiş bizzat test ettim. (MH752 içinde bu programı kullanmanız gerekiyor)

İyi forumlar

Yeni konular

Geri
Yukarı