İnceleme Cooler Master MH670 Kablosuz oyuncu kulaklık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bff7e431-8467-45b7-b6a3-797d2f9dfd37.jpg

Daha önce hiç inceleme yapmamış biri olarak sizlere elimden geldiğince kulaklığı anlatmaya çalışacağım :) Cooler Master MH670 modeli bildiğiniz gibi ülkemizde yeni satışa çıktı satıcıya göre 850-1200 arası fiyatları değişmektedir.

Kutu içeriği

1- MH670 model kulaklığımız
2- 3.5 mm jack kablomuz
3- Kulaklığı şarj etmemiz için Micro USB kabo
4- Telefona bağlamak için ucu Type-C olan dönüştürücü
5- Wireless alıcı
6- Taşıma çantası

Herhangi bir yedek kulak pedi çıkmıyor ürünün kendi kulak pedi olduğu için yanında bir kumaş ped beklerdik ama Cooler Master bunu yapmamış.

İnceleme konusunda acemi olduğum için lafı çok uzatmayacağım :)

Rahatlık ve Performans

Öncelikle rahatlık kısmına değinmek istiyorum daha önce Snopy SN-RW1 ve Corsair Void Pro Wireless kulaklıklarını kullandım bu iki kulaklığa göre kıyaslama yapınca çok rahat bir kulaklık özellikle deri pedleri yumuşcık bayağı hoşuma gitti :). Kafamı çok iyi kavrıyor kayma düşme gibi sorun olmuyor. Fakat kafa kısmındaki derinin yumuşaklığı o kadar hoşuma gitmedi kafaya çok baskı uyguluyor gibi ya da ben 4 sene boyunca aynı kulaklığı kullandığım için alışma sürecindeyim.

Performans kısmı ise 3 saat boyunca CS:GO oynadım çok hoşuma gitti adamların ayak seslerini net bir şekilde duyuyordum yakın uzak yerini anlayabiliyordum
Oyun performansı gayet güzel kulaklığın benim hoşuma gitti :)

4 Saattir YouTube ve Twitch takılıp Müzik dinliyorum net güzel bir sesi var. MasterPlus uygulaması üzerinden kendinize göre ekolayzer ayarlarını yapabilirsiniz.
Basslar öyle gümbür gümbür değil ama gayet yeterli tatmin edici.

Gelelim mikrofon performansına oyun oynarken arkadaşlarıma danıştım mikrofon hakkında eskisi mi (Snopy SN-RW1) yoksa bu mu daha iyi diye bu kulaklığın
Mikrofonunu daha çok beğendiler sesim net ve güzel gidiyormuş eski kulaklığımda daha çocukça sesim çıkarken bunda daha olgun geliyormuş 😄 öyle söylediler
Kendim test yaptığımda da beğendim mikrofonu

Genel olarak ben kulaklığı beğendiğim için sadece eksilerinden bashetmek istiyorum

1- Kutu içeriğinden yedek ped çıkmıyor.
2- Pedler deri olduğu için yazın terleme yapabilir.
3- Kafa kısmındaki derinin yumuşaklığı hoşuma gitmedi sert geldi.
4- Kulaklık jack kablosu ile bağlıyken MasterPlus programı kulaklığı görmüyor.
5- USB kablosu sadece şarj için ben USB kablosu ile de kullanılmasını isterdim.
6- MasterPulse programında kulaklığın şarj yüzdesi yazmıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar dediğim gibi ilk incelemem biraz acemice oldu sizlerden bunun için özür dilerim.
MH670 modeli hakkında sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım :)
@Cooler Master Türkiye
@thelordof

Bu arada mikrofon için bir ayar yaptınız mı? Ben de ses çok boğuk çıkıyor. Bir türlü ayarlayamadım.

Bu arada mikrofon için bir ayar yaptınız mı? Ben de ses çok boğuk çıkıyor. Bir türlü ayarlayamadım.

Ben karşı taraftan olumlu dönüşler aldığım için herhangi bir ayar yapma gereği duymadım.

Dediğim kırılma sonrası CM Türkiye yetkilileri kullanıcı hatası olduğu konusunda direttiler hatta yalan söylüyorsunuz aşmasına bile geldi. CM sitesine destek talebi açtım onlarda satın aldığınız yer ile görüşün dedi görüştüm durumu belittim onlarda buradaki CM yetkilileri bu şekilde konuştuğu için zaman kaybı olur dediler yoğunluğumdan dolayı işin peşini bıraktım. Sesten yana vs sıkıntı yok ama kendi kendine darbe almadan (%100 eminim darbe almadığına) nasıl kırıldı hala anlam veremiyorum.
Geçmiş olsun tamir etselermiş bare

Öncelikle merhaba arkadaşlar, bende 2 hafta önce mert bey ile aynı sorunu yaşadım, kulaklığımın (MH670) sol bağlantı noktasındaki vida yuvası kulaklığı kafama takarken, 3cm kadar genişletip kulağıma oturturken bir anda kırıldı. Herhangi bir zorlama, darbe gibi hiçbirşey olmamıştı, teknik servisle görüştüm, ürünü incelemek için göndersem bile bunun kullanıcı hatası olduğunu belirttiler. Ben hayatınızda görüp görebileceğiniz en dikkatli, malının kıymetini bilen kullanıcılardan biri olabilirim :). Buna rağmen bu kadar pahalı bir kulaklık adeta 'ay kırıldım' dercesine ansızın kırılabilir mi? anlamış değilim, oysa ki kulaklığı 2 aydir kullanıyordum, ve inanılmaz memnundum, rahatlığı, mikrofonu, ses kalitesi çok güzeldi. Sorunum çözülmezse malesef bir daha bu markadan uzak durucam, ve kimseye tavsiye etmeyeceğim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210214_170124.jpg
    IMG_20210214_170124.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20210214_170105.jpg
    IMG_20210214_170105.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 58
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bende 2 hafta önce mert bey ile aynı sorunu yaşadım, kulaklığımın (MH670) sol bağlantı noktasındaki vida yuvası kulaklığı kafama takarken, 3cm kadar genişletip kulağıma oturturken bir anda kırıldı. Herhangi bir zorlama, darbe gibi hiçbir şey olmamıştı, teknik servisle görüştüm, ürünü incelemek için göndersem bile bunun kullanıcı hatası olduğunu belirttiler. Ben hayatınızda görüp görebileceğiniz en dikkatli, malının kıymetini bilen kullanıcılardan biri olabilirim :). Buna rağmen bu kadar pahalı bir kulaklık adeta 'ay kırıldım' dercesine ansızın kırılabilir mi? Anlamış değilim, oysa ki kulaklığı 2 aydir kullanıyordum, ve inanılmaz memnundum, rahatlığı, mikrofonu, ses kalitesi çok güzeldi. Sorunum çözülmezse maalesef bir daha bu markadan uzak durucam, ve kimseye tavsiye etmeyeceğim.

Öncelikle çok geçmiş olsun hocam sizin ürününüz kozmetik olarak daha kötü durumda benim ki çok göze batmadığı için artık takmamaya başladım ama durduk yere nedensiz kırılması çok can sıkıcı üstelik klasik her şeye kullanıcı hatası damgası yapıştırılması ürünün kırılmasından da can sıkıcı.

Bu arada arkadaşlara da kulaklığın son halini göstereyim, japon yapıştırıcısı ve elektrik bandıyla işi en son kendim çözdüm. Son alışverişim oldu bu markadan.
16167701633364308968058631971782.jpg

Bu arada arkadaşlara da kulaklığın son halini göstereyim, japon yapıştırıcısı ve elektrik bandıyla işi en son kendim çözdüm. Son alışverişim oldu bu markadan. Eki Görüntüle 942171Eki Görüntüle 942171Eki Görüntüle 942171Eki Görüntüle 942171
Ne kadar olmuştu acaba kulaklığı alalı? Aynı durumu yaşayan 2 kişi görünce orayla oynamaya korkar oldum.

Ayrıca kulaklığın yazılımı ciddi anlamda yetersiz. Hem şarj düzeyini göstermiyor, hem de ekolayzır ayarı çok sığ. Sadece 7.1 ses şiddetini artırmak için kullanıyorum. Geri kalan bütün ayarlar Windows 'ta daha çeşitli :)

Bir de 2 ay dediler nisan olacak daha kulaklık pedleri ortada yok. :D

Bir de 2 ay dediler nisan olacak daha kulaklık pedleri ortada yok. :D
Evet bir de o var sordum bir iki kez, ilk sorduğumda 2 ay dediler, 2 ay sonra sordum 1 ay dediler :) Bekliyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı