İnceleme Cooler Master MH670 Kablosuz oyuncu kulaklık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bff7e431-8467-45b7-b6a3-797d2f9dfd37.jpg

Daha önce hiç inceleme yapmamış biri olarak sizlere elimden geldiğince kulaklığı anlatmaya çalışacağım :) Cooler Master MH670 modeli bildiğiniz gibi ülkemizde yeni satışa çıktı satıcıya göre 850-1200 arası fiyatları değişmektedir.

Kutu içeriği

1- MH670 model kulaklığımız
2- 3.5 mm jack kablomuz
3- Kulaklığı şarj etmemiz için Micro USB kabo
4- Telefona bağlamak için ucu Type-C olan dönüştürücü
5- Wireless alıcı
6- Taşıma çantası

Herhangi bir yedek kulak pedi çıkmıyor ürünün kendi kulak pedi olduğu için yanında bir kumaş ped beklerdik ama Cooler Master bunu yapmamış.

İnceleme konusunda acemi olduğum için lafı çok uzatmayacağım :)

Rahatlık ve Performans

Öncelikle rahatlık kısmına değinmek istiyorum daha önce Snopy SN-RW1 ve Corsair Void Pro Wireless kulaklıklarını kullandım bu iki kulaklığa göre kıyaslama yapınca çok rahat bir kulaklık özellikle deri pedleri yumuşcık bayağı hoşuma gitti :). Kafamı çok iyi kavrıyor kayma düşme gibi sorun olmuyor. Fakat kafa kısmındaki derinin yumuşaklığı o kadar hoşuma gitmedi kafaya çok baskı uyguluyor gibi ya da ben 4 sene boyunca aynı kulaklığı kullandığım için alışma sürecindeyim.

Performans kısmı ise 3 saat boyunca CS:GO oynadım çok hoşuma gitti adamların ayak seslerini net bir şekilde duyuyordum yakın uzak yerini anlayabiliyordum
Oyun performansı gayet güzel kulaklığın benim hoşuma gitti :)

4 Saattir YouTube ve Twitch takılıp Müzik dinliyorum net güzel bir sesi var. MasterPlus uygulaması üzerinden kendinize göre ekolayzer ayarlarını yapabilirsiniz.
Basslar öyle gümbür gümbür değil ama gayet yeterli tatmin edici.

Gelelim mikrofon performansına oyun oynarken arkadaşlarıma danıştım mikrofon hakkında eskisi mi (Snopy SN-RW1) yoksa bu mu daha iyi diye bu kulaklığın
Mikrofonunu daha çok beğendiler sesim net ve güzel gidiyormuş eski kulaklığımda daha çocukça sesim çıkarken bunda daha olgun geliyormuş 😄 öyle söylediler
Kendim test yaptığımda da beğendim mikrofonu

Genel olarak ben kulaklığı beğendiğim için sadece eksilerinden bashetmek istiyorum

1- Kutu içeriğinden yedek ped çıkmıyor.
2- Pedler deri olduğu için yazın terleme yapabilir.
3- Kafa kısmındaki derinin yumuşaklığı hoşuma gitmedi sert geldi.
4- Kulaklık jack kablosu ile bağlıyken MasterPlus programı kulaklığı görmüyor.
5- USB kablosu sadece şarj için ben USB kablosu ile de kullanılmasını isterdim.
6- MasterPulse programında kulaklığın şarj yüzdesi yazmıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar dediğim gibi ilk incelemem biraz acemice oldu sizlerden bunun için özür dilerim.
MH670 modeli hakkında sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım :)
@Cooler Master Türkiye
@thelordof

Haftaya kulaklık pedi geliyo diyen kimdi? 😁 Halen gelen giden birşey yok çünkü. Daha yeni mail attım cevap olarak gelmediğini söylediler. Gelince duyuru yapacaklarmış. İnşallah talebi karşılayacak sayıda gelir. 2023 başında falan geleceğini düşünüyorum. Vaziyet onu gösteriyo çünkü. 😂Bu arada benim kulaklığım 19 Nisan tarihinden beri Vektron Bilgisayarda tamir için bekliyor. İki defa aradım halen bekliyor dediler ama ne beklediğini söylemediler. Tahmin ettiğim gibi 1 ayı bulacak ve uzarsa ikame ürün isteyeceğim çünkü kulaklıksız kaldım. Telefon kulaklığını jak çoklayıcı ile kullanıyorum. Vektron Bilgisayar yetkili servisi Cooler master ürünlerinin. Bilmeyenler için söyleyeyim dedim.

Haftaya kulaklık pedi geliyo diyen kimdi? 😁 Halen gelen giden birşey yok çünkü. Daha yeni mail attım cevap olarak gelmediğini söylediler. Gelince duyuru yapacaklarmış. İnşallah talebi karşılayacak sayıda gelir. 2023 başında falan geleceğini düşünüyorum. Vaziyet onu gösteriyo çünkü. 😂Bu arada benim kulaklığım 19 Nisan tarihinden beri Vektron Bilgisayarda tamir için bekliyor. İki defa aradım halen bekliyor dediler ama ne beklediğini söylemediler. Tahmin ettiğim gibi 1 ayı bulacak ve uzarsa ikame ürün isteyeceğim çünkü kulaklıksız kaldım. Telefon kulaklığını jak çoklayıcı ile kullanıyorum. Vektron Bilgisayar yetkili servisi Cooler master ürünlerinin. Bilmeyenler için söyleyeyim dedim.
Bendim fakat kulaklık pedi geliyo demedim hocam :) Kulaklık pedleri haftaya geliyor dediler dedim 😄 Çok da inanmamıştım zaten, sadece verilen bilgiyi buraya yazayım dedim :)

Ne sebeple tamire yollamıştınız hocam.

Ne sebeple tamire yollamıştınız hocam.
Mikrofon kulaklığa takılı iken çalışmaz oldu durup dururken. Kulaklıktan çıkarıp direk pc kasası üzerine jak girine taktığımda çalışıyordu. Yani mikrofon bozulmadı ama kulaklığa takıldığı noktada bir arıza oldu sanırım. 19 Nisan tarihinde ulaştı kulaklık. Halen tamir edilmedi. Ben arayıp sormasam aradıklarıda yok. Kargo ücretinide cebimden ödedim. İnşallah geri gönderirken kargo ödemeli göndermezler. 😁
04/05/2021 tarihinde yani bugün kulaklığımın tamir durumunu öğrenmek için Vektron bilgisayarı aradım halen bir işlem yapılmadığını bildirdiler. 16 Nisan da kargoladım ve ellerine ulaşalı 12 iş günü oldu halen tık yok. Bende biraz önce durumu cooler masterin mail adresine bildirdim ve neredeyse 3 haftadır oyun oynayamadığımı bu konuda mağdur olduğumu bildirmek suretiyle servisteki kulaklığım bana ulaşana kadar geçici olarak herhangi bir kulaklık sağlamalarını istedim. MH670 olmasına gerek olmadığını düzgün çalışan bir kulaklığın kafi olduğunu kendilerine bildirdim. Umarım mailimi dikkate alıp mağduriyetimi giderirler. Tamir süreciyle beraber bu maile verilen cevabı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:
Mikrofon kulaklığa takılı iken çalışmaz oldu durup dururken. Kulaklıktan çıkarıp direk pc kasası üzerine jak girine taktığımda çalışıyordu. Yani mikrofon bozulmadı ama kulaklığa takıldığı noktada bir arıza oldu sanırım. 19 Nisan tarihinde ulaştı kulaklık. Halen tamir edilmedi. Ben arayıp sormasam aradıklarıda yok. Kargo ücretinide cebimden ödedim. İnşallah geri gönderirken kargo ödemeli göndermezler. 😁
04/05/2021 tarihinde yani bugün kulaklığımın tamir durumunu öğrenmek için Vektron bilgisayarı aradım halen bir işlem yapılmadığını bildirdiler. 16 Nisan da kargoladım ve ellerine ulaşalı 12 iş günü oldu halen tık yok. Bende biraz önce durumu cooler masterin mail adresine bildirdim ve neredeyse 3 haftadır oyun oynayamadığımı bu konuda mağdur olduğumu bildirmek suretiyle servisteki kulaklığım bana ulaşana kadar geçici olarak herhangi bir kulaklık sağlamalarını istedim. MH670 olmasına gerek olmadığını düzgün çalışan bir kulaklığın kafi olduğunu kendilerine bildirdim. Umarım mailimi dikkate alıp mağduriyetimi giderirler. Tamir süreciyle beraber bu maile verilen cevabı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
Bir şey çıkacağını zannetmiyorum.
Bu MH670 model kulaklığı tercih etmemdeki en büyük etken, kumaş pedlere sahip olabilmemizdi. Daha doğrusu, sırf kumaş ped alabiliyoruz diye seçmedim, ama kumaş ped kullanamayacağımı bilseydim kesinlikle almazdım. Kumaş pedlerin stokları bitti dediklerinde daha 7-8 ay var yaza kadar illaki gelir düşüncesindeydim benim için önemli olan yazın sıcak havalarda kumaş ped kullanmaktı ama hem yaza kadar getirmeyip, bir de dalga geçer gibi her ay 1 ay daha ileri tarih vermeleri, en son iyice suyunu çıkarıp 1 hafta sonrasına tarih vermeleri çok garip. Her ne kadar kulaklıktan memnun olsam da, kendimi kandırılmış gibi hissetmekten alamıyorum. @Cooler Master Türkiye , gerçekten büyük hayal kırıklığı.

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar az önce cevap geldi cooler master mail hesabından. Kulaklığım 18 gündür serviste görünüşe göre de önümüdeki haftaya kadar da olmayacak bana ikame idarelik bir kulaklık gönderin dedim. Ve cevap olarak maalesef ikame ürün uygulamamız yoktur, ürününüzün tamirini beklemek zorundasınız şeklinde cevap verdiler. 20 iş gününde tamir yapılmazsa iade ya da değişim hakkı doğuyor. Ben tamir edilmezse iade hakkımı kullanacağım.

Nedir son durum?
Ben hala bir kulaklık alamadım, MH 670 alıp kurtulurum diyordum bu başlık sebebi ile onu da alamıyorum. Virtuosa yı alıp ağrıya sebep olduğu için iade etmek zorunda kaldım ve hala arayışım devam ediyor.
HS70 tasarımı, sadeliği ve daha oturaklı duruşu ile ilgimi çekiyor olsa da Void Elit in bazı özellikleri de cezbediyor fakat onunda görüntü ve mikrofon yapısı sebebi ile bir türlü alıp geçemiyorum.

Benim kulaklığım serviste biliyorsun. 17 nisan tarihinde kargoladım 19 unda ellerine ulaştı. Yani 15 iş günü oldu. Kulaklığımın mikrofonu için olan jak girişi arızalanmıştı ve halen tamir edilmedi. Bugün aradım tekrar nedir durum dedim. Halen yatıyo kulaklık orda anlaşılan. Bu arada cooler master bana ikame ürün vermeyeceğini söyleyince tamamen merak edip asusa mail attım. İkame ürünü sordum ve cevap olarak eğer ürününüzün tamir süresi 10 iş gününü geçtiyse anında ikame ürün gönderiyoruz dediler. Mail halen durmadı silmedim saklıyorum. Sen bu ülkenin şartlarında 1000 TL nin üzerinde bir fiyatla kulaklık al ve paranla rezil olmanın keyfini sür. 😅 Hiç bir marka veya model tamamen sorunsuz çalışmaz bir milyonda bir olsa bile bir ürün beklenmedik arıza verebilir. Önemli olan o arızayı yaşadığın zaman o marka seni mağdur ediyo mu etmiyor mu? Asus çok rahat şekilde ikame ürün veriyoruz derken cooler master gibi kalite algısı oluşturmuş bir markanın böyle cevap vermesi onlar için utanç kaynağı olmalı. Halen cooler master marka bir ürün almayı düşünen varsa bu teknik servis rezaleti çerçevesinde bir daha düşünsün. Kulaklık pedleri konusuna gelirsek halen ortada kulaklık yok. Hedef 2023 sanırım.😂😂 Benim geçmişte de asus servisi ile çok olumlu tecrübelerim olmuştu. Şimdi de 20 iş gününü geçerse iade edip asus marka bir kulaklık alacağım. Servise 20 iş gününü hatırlattım bugün aradığımda ve bana araya bayram girecek sizin 20 gün dolmayacak o zamana kadarda yapmış oluruz gibisinden pişkin pişkin cevap verdiler. Adamların çalışma mantığına hayran kalmamakta elde değil hani 😂

Saat bile geçirseler iş gününü sonuna kadar savaş. Boş ver uğraşmaya değmez deme. Bunu dediğimiz, en sonunda yanlarına kar kaldığı için bu kadar pişkinler ve umursamıyorlar.
Bu kulaklığın aynı yeri birçok kişide kırılmış. Yabancı forumlarda da denk geldim. 3D yazıcı ile yenisini yapıp takmayı düşünenler vardı ki benim ingilizcem çok iyi değil, daha kimbilir neler var.
Yani bir kişide kırılınca kullanıcı hatası diye yedirirsin ama birden fazla kişide aynı yer kırılıyorsa paşa paşa geri dönüş yapıp 1000 TL ye sattığın bir kulaklıkta kronik sorun olduğu için özür dileyip telafide edeceksin.
Para kazanmak böyle firmalara kolay olabilir, kusurlu malı 1000 TL ye satıp arkalarına bakmayabiliyorlar ama o kulaklığı alanlar için o kadar kolay değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı