Cooler Master ML240l v. 2 cızırtı sesi

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Merhaba dostlar. Uzun zamandır sorunsuz kullandığım sıvı soğutmamı bugün anakarttaki JRGB1 girişine bağladım RGB'leri bilgisayar üzerinden kontrol edebilmek için. Aynı zamanda yeterli çıkış bulunmadığından çalıştırmadığım toz fan için aldığım dönüştürücünün bir ucunu Power'a diğer ucunu fana taktım. Ardından bilgisayarı test amaçlı monitöre bağlamadan çalıştırdığımda bir ses gelmiyordu soğutmadan. Sonra monitöre bağladım, diğer kabloları taktım ve çalıştırdım kasayı. Sıvı soğutmadan bir cızırtı sesi gelmeye başladı. Böyle derinden bir ses, nasıl anlatabilirim bilemiyorum. Ses kaydetmeye çalıştım ancak kayıtta duyulmuyor.

Normalde de devirli çalışan bir soğutma olduğundan fan sesine alışmıştım. Toz fandan mıdır diye toz fanı söküp çalıştırdığımda daha sık gelmeye başladı ses. Toz fanı Power'a takılı olan dönüştürücünün iki beyaz çıkıştan birine taktığımda kısa aralıklarla geliyor, siyahlardan birine taktığımda uzun aralıklarla geliyor. JRGB1 girişine taktığım kabloyu söktüğümde de devam ediyor ses. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Şu an indirimde kronik sorun yok onlar ilk serideydi sadece. İlk seri Türkiye'ye hiç gelmedi.

Mesaj neden bu konuya gelmiş anlamadım. Yanlışlık olmuş.

Fan sesi için Vektron Elektronik'e başvurabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı