Çözüldü Cooler Master ML240R sıvı soğutma montajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emin212

Hectopat
Öncelikle iyi günler dilerim. Bilgisayarımı toplayalı henüz 1 hafta oldu, RAM'lerimin (Corsair Vengeance 8x2 RGB)ve anakartımın (ASUS TUF B550M) AuraSync uyumu var ve çok rahatlıkla kontrol edebiliyorum lakin sıvı soğutucum olan Cooler Master ML240R AuraSync uyumlu olmasına rağmen uygulamalar onu algılamıyor(maalesef RGB Box'a sahip değilim), Technopat'ın inceleme videosunda bu konuda herhangi bir detay bulamadığımdan buraya danışmak istedim sebebi hakkındaki tek fikrim montaj sırasında kabloların anakarta yanlış takılmış olabileceği. Konu hakkında bilgilendirme yapabilecek biri var ise çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sıvı soğurmanızın fanlarından ve pompasından 3 pinli ARGB kablosu çıkıyor. Aynı zamanda kutudan da bu kabloları tek porta bağlamak için bir çoğaltıcı geliyor. O kabloları çoğaltıcıya takıp çoğaltıcının boşta kalan (dişi) ucunu anakarttaki ARGB portuna takmalısınız. Bu işlemin sonucunda Aura Sync sıvı soğutmanızı görecektir.

Kabloları bağlamanız gereken başlığı aşağıda işaretledim. Siz yine de bağlantıyı yapmadan önce o başlığın 3 pinli ARGB başlığı olduğuna emin olun.

q3j5idarpfbmk3a4_setting_000_1_90_end_500.jpg
Sıvı soğurmanızın fanlarından ve pompasından 3 pinli ARGB kablosu çıkıyor. Aynı zamanda kutudan da bu kabloları tek porta bağlamak için bir çoğaltıcı geliyor. O kabloları çoğaltıcıya takıp çoğaltıcının boşta kalan (dişi) ucunu anakarttaki ARGB portuna takmalısınız. Bu işlemin sonucunda Aura Sync sıvı soğutmanızı görecektir.

Kabloları bağlamanız gereken başlığı aşağıda işaretledim. Siz yine de bağlantıyı yapmadan önce o başlığın 3 pinli ARGB başlığı olduğuna emin olun.

q3j5idarpfbmk3a4_setting_000_1_90_end_500.jpg

Çözüm

Geri
Yukarı