Cooler Master ML240R vs Corsair H100I Elite

Ben 3 yıl Corsair H115I kullandım ve 2 yıldır da Cooler Master 3X ARGB fan kullanıyorum kasamda ikisinden de ses veya benzeri bir şey çıkmadı. Sıvı soğutma olarak Corsair'e daha çok güvenirim aslında ama Cooler Master'ın garantisi gerçekten çok yardımsever ikisi de üzmez.

@baykussssssss

Eğer Corsair ekosistemi yapacaksanız H115i ya da H100i tercih edilebilir. H100i full fan devrinde ses yapabiliyor ama ekosistem içinde kabul edilebilir bir durum diyelim. He bu bütçe içerisinde PF360 alınabilir. Fanları yine benzer bir ses durumunu yaratır ama işlemci yükseltseniz dahi sizi yarı yolda bırakmaz ancak kasanın önü tamamen kapanacaktır. Normalde performans isteniyorsa Arctic LF II 240 çok önde ama mevcut kasanın soğutucu desteği en verimli kullanım olarak öne imkan tanıyor. Bu durumda görüntüyü bozmamak adına soğutucuyu fanların arkasına konumlandırmak gerekir. Tabii estetik açıdan bu Corsair-Arctic kombosunu sever misiniz? Bilemem. Ben Cooler Master'ı kafadan eliyorum. Ona gelene kadar Aerocool Mirage L240 bile alınabilir.

Kısacası son kararı sizin vermeniz gerekiyor. Seçeceğiniz her türlü soğutucu o işlemcileri soğutur. 350-400 TL'lik soğutucuyla bile çok iyi performans alırsınız zaten. Sıvı soğutucular üzerinden konuşuyoruz haliyle.

@baykussssssss

Eğer Corsair ekosistemi yapacaksanız H115I ya da H100I tercih edilebilir. H100I Full fan devrinde ses yapabiliyor ama ekosistem içinde kabul edilebilir bir durum diyelim. He bu bütçe içerisinde PF360 alınabilir. Fanları yine benzer bir ses durumunu yaratır ama işlemci yükseltseniz dahi sizi yarı yolda bırakmaz ancak kasanın önü tamamen kapanacaktır. Normalde performans isteniyorsa Arctic lf II 240 çok önde ama mevcut kasanın soğutucu desteği en verimli kullanım olarak öne imkan tanıyor. Bu durumda görüntüyü bozmamak adına soğutucuyu fanların arkasına konumlandırmak gerekir. Tabii estetik açıdan bu Corsair-Arctic kombosunu sever misiniz? Bilemem. Ben Cooler Master'ı kafadan eliyorum. Ona gelene kadar Aerocool mirage L240 bile alınabilir.

Kısacası son kararı sizin vermeniz gerekiyor. Seçeceğiniz her türlü soğutucu o işlemcileri soğutur. 350-400 TL'lik soğutucuyla bile çok iyi performans alırsınız zaten. Sıvı soğutucular üzerinden konuşuyoruz haliyle.

Sanırım iCUE için H100I alacağım ya da H150I Corsair dominatör RAM'ler kasalar bir anda kontrol eetmek iyi olur ama bilmiyorum belki almam mesajlarınız için teşekkürler iyi forumlar.
@baykussssssss

Eğer Corsair ekosistemi yapacaksanız H115I ya da H100I tercih edilebilir. H100I Full fan devrinde ses yapabiliyor ama ekosistem içinde kabul edilebilir bir durum diyelim. He bu bütçe içerisinde PF360 alınabilir. Fanları yine benzer bir ses durumunu yaratır ama işlemci yükseltseniz dahi sizi yarı yolda bırakmaz ancak kasanın önü tamamen kapanacaktır. Normalde performans isteniyorsa Arctic lf II 240 çok önde ama mevcut kasanın soğutucu desteği en verimli kullanım olarak öne imkan tanıyor. Bu durumda görüntüyü bozmamak adına soğutucuyu fanların arkasına konumlandırmak gerekir. Tabii estetik açıdan bu Corsair-Arctic kombosunu sever misiniz? Bilemem. Ben Cooler Master'ı kafadan eliyorum. Ona gelene kadar Aerocool mirage L240 bile alınabilir.

Belki ışıklı PSU bile alabilirim ama 750W ışıklı 850W ışıksız ama ben 850wı seçeceğim sanırım neyse iyi forumlar 650W ı 650 TL idi sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı