Cooler Master mwe 700W 80+ vs Corsair VS650 650W 80+

_efsane

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki ürün arasında kaldım sizce hangisi neden almalıyım. High Power vb marka önermeyin lütfen galiba marka takintim var. High Power'in da iyi olduğunu biliyorum. Her neyse öneri yapmak isteyen olursa Cooler Master Corsair vb önerebilir.
Cooler Master fanları genelde sesli oluyor diyorlar bu modelde de ses ve Coil Whine problemi var mı bilgisi olan var mı?

Sistem:
Ryzen 5 3600X.
RTX 2070.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de önermiyorum.
Corsair'in o modeli Tier C yani harici ekran kartı olmayan sistemler için önerilmiş.
O model Cooler Master ise giriş seviyesidir. Pek tavsiye edilmez.

Bütçe yeterse tavsiyem:
Single rail Tier B+ sınıfıdır.
konuyu nasıl açtın
Konuyu nasıl açtığından önce Technopat Sosyal Kurallarını öğrenmenizi tavsiye ederim. Sonra neden ban yedim diye sormazsınız. :)

Son düzenleme:
İkisini de önermiyorum.
Corsair'in o modeli tier C yani harici ekran kartı olmayan sistemler için önerilmiş.
O model Cooler Master ise giriş seviyesidir. Pek tavsiye edilmez.

Bütçe yeterse tavsiyem:
Single rail tier a sınıfıdır.

Konuyu nasıl açtığından önce Technopat Sosyal Kurallarını öğrenmenizi tavsiye ederim. Sonra neden ban yedim diye sormazsınız. :)

High Power element BR 750W 80+ Bronze modelini buldum Teknobiyotik'te 628TL bütçem 650TL bu modelin 2X 4+4 CPU kablosu olması çok iyi aslında bu söylediğim model sizin onerdiginiz modelden iyi midir acaba hangisi iyiyse onu almak istiyorum aklınızda başka model varsa önerin lütfen PSU tür liste göre 650 TL bütçem var.

High Power element BR 750W 80+ Bronze modelini buldum Teknobiyotik'te 628TL bütçem 650TL bu modelin 2X 4+4 CPU kablosu olması çok iyi aslında bu söylediğim model sizin onerdiginiz modelden iyi midir acaba hangisi iyiyse onu almak istiyorum aklınızda başka model varsa önerin lütfen PSU tür liste göre 650 TL bütçem var.
Benim önerdiğim daha üst seviye. Ancak o model de güzeldir.

Benim önerdiğim daha üst seviye. Ancak o model de güzeldir.

650TL'ye attığınızda daha iyi bir model var mı almışken 600W üstü almak istiyorum ileride Ryzen 400 serisine falan gececeğim.
Zaten 2070 için minimum 550W isteniliyor diye biliyorum. Attığınız modelin 650 700W modeli var mı acaba?

Bana da yardımcı olur musunuz benim HP 650 diye bir laptopum var acaba ben işlemciyi
Intel i5 3570 işlemci dört çekirdekli 3.4GHz L3 = 6M 77W soket LGA 1155 masaüstü işlemci bu yapsam olur mu

Bilgiler resimde.

İsteğim işlemcide var altta

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    382,6 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    106 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    375,9 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    371,4 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    375 KB · Görüntüleme: 38
650TL'ye attığınızda daha iyi bir model var mı almışken 600W üstü almak istiyorum ileride Ryzen 400 serisine falan gececeğim.
Zaten 2070 için minimum 550W isteniliyor diye biliyorum. Attığınız modelin 650 700W modeli var mı acaba?
Kaliteli bir 600W PSU'da i9 işlemci, 2080Ti ekran kartı dahi kullanabilirsiniz.
Örnek

Ayrıca Gold olanın elektrik faturanıza olumlu bir yansıması da olacaktır. Ben olsam 600W Gold olanını alırdım.

Bu arada diğer model burada bir tık daha ucuz.

@sinirlimapper YOUTUBE Size Technopat kurallarını okumanızı tavsiye etmiştim. Başkasının konusunu kirletmeniz doğru değil. Yazım kurallarına uyarak kendi konunuzu oluşturun.
Ayrıca sorunuzun cevabı, hayır laptobuza olmaz. Çünkü o işlemciyi yalnızca masaüstü bir bilgisayarda kullanabilirsiniz.

Screenshot_20200531-195644.png

Kaliteli bir 600W PSU'da i9 işlemci, 2080 Ti ekran kartı dahi kullanabilirsiniz.
Örnek

Ayrıca Gold olanın elektrik faturanıza olumlu bir yansıması da olacaktır. Ben olsam 600W Gold olanını alırdım.

Bu arada diğer model burada bir tık daha ucuz.

@sinirlimapper YOUTUBE size Technopat kurallarını okumanızı tavsiye etmiştim. Başkasının konusunu kirletmeniz doğru değil. Yazım kurallarına uyarak kendi konunuzu oluşturun.
Ayrıca sorunuzun cevabı, hayır laptopuza olmaz. Çünkü o işlemciyi yalnızca masaüstü bir bilgisayarda kullanabilirsiniz.

Hocam bilgisizliğimi mazur görün bu ürünlerden çok bir fiyat farkı yok bu 3 içinde en iyisi sizin onerdiginiz ise onu alayım. Fotoğrafdaki 1 ürün nasıl ayni fiyata 750W 80+ Bronze modüler bir de galiba. Bir de son olarak Thermaltake Smart 700W 80+ gördüm.
650 TL'ye PSU tier liste göre en iyi alacağım bir model istiyorum maks 700TL'ye çıkabilirim dediğim gibi o fiyata kadar en iyisini söylerseniz sevirim bu daha ucuz bunu seçin demenize gerek yok almışken iyisi olsun para sıkıntı degil.
Screenshot_20200531-195644.png

Hocam bilgisizliğimi mazur görün bu ürünlerden çok bir fiyat farkı yok bu 3 içinde en iyisi sizin onerdiginiz ise onu alayım. Fotoğrafdaki 1 ürün nasıl ayni fiyata 750W 80+ Bronze modüler bir de galiba. Bir de son olarak Thermaltake Smart 700W 80+ gördüm.
650 TL'ye PSU tier liste göre en iyi alacağım bir model istiyorum maks 700TL'ye çıkabilirim dediğim gibi o fiyata kadar en iyisini söylerseniz sevirim bu daha ucuz bunu seçin demenize gerek yok almışken iyisi olsun para sıkıntı degil.
Sizin gibi yardımcı olan ve bilgisi olan birisi denk gelmedi 2 gündür konu açıyorum PSU ile o yüzden bulmuşken sorayim dedim kusura bakmayın

Yeni konular

Geri
Yukarı