Cooler Master MWE 750W Bronze V2 PSU'dan cızırtı sesi geliyor

311989

Hectopat
Bu sorunu daha bugün OBS'yi açtığımda fark ettim. Dün böyle bir sorunu fark etmemiştim. Sistem daha yeni, 1 hafta önce aldık. PSU'dan garip bir cızırtı sesi geliyor ancak bu sorun PSU'ya yük binince oluyor. Galiba coil whine sorunu. Garantisi devam etmekte, sizce göndereyim mi? Ayrıca bir yakınım sisteme yük bindirmekten PSU'nun zarar gördüğünü söylüyor. Birkaç gün önce sisteme stres testi yapmıştım. Korktuğumda bu, ya kullanıcı hatası deyip geri gönderirlerse?

PSU: Cooler Master MWE 750W Bronze V2.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'ya kısa süreli yük bindirmek zararlı değil, ama genel olarak yük altında 5-6 saat tutarsan o zaman zararlı olabilir.

Coil whine zararlı bir şey değil, sadece ses yapar. Rahatsız etmiyorsa garantiye göndermene gerek yok.

PSU'ya kısa süreli yük bindirmek zararlı değil, ama genel olarak yük altında 5-6 saat tutarsan o zaman zararlı olabilir.

Coil whine zararlı bir şey değil, sadece ses yapar. Rahatsız etmiyorsa garantiye göndermene gerek yok.
Yine de garantiye göndereyim hocam. Başka bir sorun varsa başımıza bela almayalım.

Hocam şuan fark ettim, oyun başladıktan sonra sadece 1-2 saniyeliğine geliyor bu ses. Arada bir tekrar geliyor ama yüksek bir ses değil, zaten kasanın fan seslerinden anlaşılmıyor bile. İnşallah ciddi bir sorun değildir, masraf yapmak istemiyorum açıkçası.

Son düzenleme:
Hocam şu an fark ettim, oyun başladıktan sonra sadece 1-2 saniyeliğine geliyor bu ses. Arada bir tekrar geliyor ama yüksek bir ses değil, zaten kasanın fan seslerinden anlaşılmıyor bile. İnşallah ciddi bir sorun değildir, masraf yapmak istemiyorum açıkçası.

Yüksek ihtimal coil whine, kaç dakika stres testi yapmıştın? 15 dakika falan yaptıysan zaten stabilite konusunda bir sorun yoktur, 20-25-30 dakika falan yaptıysan gayet stabil demek.

Dediğim gibi coil whine performansa etkisi olmayan, tek olayı ses çıkarmak olan bir şey. Masraf yapmana gerek yok ses seni rahatsız etmiyorsa.

Yüksek ihtimal coil whine, kaç dakika stres testi yapmıştın? 15 dakika falan yaptıysan zaten stabilite konusunda bir sorun yoktur, 20-25-30 dakika falan yaptıysan gayet stabil demek.

Dediğim gibi coil whine performansa etkisi olmayan, tek olayı ses çıkarmak olan bir şey. Masraf yapmana gerek yok ses seni rahatsız etmiyorsa.
Hangi testlerden bahsediyorsunuz hocam? Önce Furmark ile GPU testi yapmıştım, 30 dakika falan. Sonra 15 dakika OCCT ile CPU testi yapmıştım. Sonrada 1-2 dakikalık PSU testi yapmıştım.

Hangi testlerden bahsediyorsunuz hocam? Önce FurMark ile GPU testi yapmıştım, 30 dakika falan. Sonra 15 dakika OCCT ile CPU testi yapmıştım. Sonrada 1-2 dakikalık PSU testi yapmıştım.

OCCT üzerinden Power testi. Yani tüm sistemin olabilecek en fazla gücü çekmesini sağlayarak PSU'yu yüke sokmak yani.

Bunu bi' 15 dakika yapsan ideal, daha garanti olsun dersen yarım saat olsun.

Geri
Yukarı