Cooler Master Sickleflow 120 Alınır mı?

sevenf0It

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Kasama egzoz fan olarak Cooler Master Sickleflow 120 White almayı düşünüyorum. Aşağıda üç adet soru sordum ve özellikleri yazdım. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1. Alınır mı?
2. Anakartımda SYS_FAN1 boş. Fanı SYS_FAN1'e bağlıyabilir miyim? Birde ürün ARGB. Sanırım SYS_FAN1'e bağlasam bile renklerini kontrol edemem.

Fan RPM : 650-1800 RPM ± 10%
Hava Akımı : 62 CFM ± 10%
Hava Basıncı : 2.5 mmH2O ± 10%
Gürültü Seviyesi : 8 - 27 dBA
Fiyat : 138TL (İtopya.com)

NOT: Anakartım Gigabyte B450M S2H.

cooler-master-sickleflow-120-white-argb-120mm-fan.jpg

Kasama egzoz fan olarak Cooler Master sickleflow 120 white almayı düşünüyorum. Aşağıda üç adet soru sordum ve özellikleri yazdım. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1. alınır mı?
2. anakartımda sys_fan1 boş. Fanı sys_fan1'e bağlıyabilir miyim? Bir de ürün ARGB. Sanırım sys_fan1'e bağlasam bile renklerini kontrol edemem.

fan RPM: 650-1800 RPM ± 10%
hava akımı: 62 CFM ± 10%
hava basıncı: 2.5 mmH2O ± 10%
gürültü seviyesi: 8 - 27 dba.
fiyat: 138TL (İtopya.com)

not: anakartım Gigabyte B450M S2H.

Eki Görüntüle 707818

Fanları ne için kullanıcaksınız.

Kasama egzoz fan olarak Cooler Master Sickleflow 120 White almayı düşünüyorum. Aşağıda üç adet soru sordum ve özellikleri yazdım. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1. Alınır mı?
2. Anakartımda SYS_FAN1 boş. Fanı SYS_FAN1'e bağlıyabilir miyim? Birde ürün ARGB. Sanırım SYS_FAN1'e bağlasam bile renklerini kontrol edemem.

Fan RPM : 650-1800 RPM ± 10%
Hava Akımı : 62 CFM ± 10%
Hava Basıncı : 2.5 mmH2O ± 10%
Gürültü Seviyesi : 8 - 27 dBA
Fiyat : 138TL (İtopya.com)

NOT: Anakartım Gigabyte B450M S2H.

Eki Görüntüle 707818
Alınır. Ben egzoz fanı olarak kullanıyorum TD500 kasamda ama ben alırken beyaz rengi yoktu üzüldüm şu an :(.

Egzoz fan. Sharkoon TG5 kasam var egzoz fanıyla değiştireceğim.

Evet beyaz renk baya güzel gözüküyor. Bu arada siz fanı nereye taktınız? sys_fan1'e takabilir miyim?
Evet istediğiniz SYS girişine takabilirsiniz :). Benim SYS_FAN1 girişinde kasanın içinde gelen üç tane fan bağlı. Ben egzoz fanını SYS_FAN2 girişine taktım oraya yetiştiği için. CPU_FAN girişimde ise sıvı soğutmanın fanları var. Ama anakartınızda ARGB girişi yok gelirse fanın ARGB'den yararlanamayacaksınız :(.

Son olarak fanı takıp, montajını bitirdikten sonra yapmam gereken bir şey var mı? Bios vb. yoksa tak çalıştır mı?
Hiçbir şeye gerek yok anakart otomatik olarak algılayacak zaten. Sadece fan sesli gelir BIOS'a girip hızını ayarlayabilirsiniz. Ayriyetten ARGB'den yararlanmak için MSI ARGB Adreslenebilir RGB 8 Portlu Kontrolcü + Uzaktan Kumanda - incehesap.com şöyle bir şeye ihtiyacınız var. Daha ekonomik yolları da olabilir ama benim aklıma ilk bu geldi. Benim şahsi görüşüm ARGB'den yararlanmayacaksınız böyle bir fan almanıza gerek yok.

İleride kontrolcü alacağım. Kontrolcü ile fanın markası aynı olmazsa sıkıntı çıkar mı?
Hiçbir sıkıntı olmaz ben markasız ARGB çoklayıcısını 50 TL'ye aldım. Bütün CM fanların ARGB'si ona bağlı bir sıkıntı çıkmadı şu an için. Tahminimce sadece ışıklar bir tık az çıkar o da çok önemli bir sorun değil :).

Çok sesli bir fan. Sickleflow 120 CoolerMaster'ın ML240 sıvı soğutmalarında kullandığı fan, araştırırsanız ses şikayetlerini görebiliriz rahatlıkla. Size önerim bu riske girmeyin MF120 halo alın 1 adet.

Geri
Yukarı