Cooler Master TD500 kasaya fan önerisi

FMehmet

Centipat
Merhabalar dostlar, Cooler Master TD500 kasa kullanıyorum, ön tarafta 3 adet fan bulunmakta üst ve arkada fan bulunmamakta, işlemci sıcaklığı GTA 5 Ultra ayarlarda 93 dereceyi gördü, laglar başladı bu kasaya fan önerisi bekliyorum. Ayriyeten ekstra tavsiyeleri olan varsa bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya muhakkak bir müdahale yapılır ama ekran kartı sıcaklığı ne alemde? İşlemci sıcaklığını en çok belirleyen etmen kendi üzerindeki soğutucudur. Stok soğutucuyla mı kullanıyorsunuz, CPB açık mı?

Kasaya muhakkak bir müdahale yapılır ama ekran kartı sıcaklığı ne alemde? İşlemci sıcaklığını en çok belirleyen etmen kendi üzerindeki soğutucudur. Stok soğutucuyla mı kullanıyorsunuz, CPB açık mı?
Ekran kartı sıcaklığı 50 yi geçmiyor hocam, evet işlemciyi stok soğutucu ile kullanıyorum
Ekran kartı sıcaklığı 50 yi geçmiyor hocam, evet işlemciyi stok soğutucu ile kullanıyorum
Cbp'nin ne olduğunu bilmiyorum

Öncelikle "Ryzen 3600 sıcak çalışıyor" vb. yazılan konuları araştırıp oradaki adımları uygulayın. Bulamazsanız yeni bir konu açın. İşlemciyi serinletmeyi başaramazsanız kasa fanından ziyade işlemci fanı gerekebilir. Bir de mutlaka 1 tane egzoz fanınız olsun arkada, üstte olmasa bile. Sıcak havayı dışarı atamıyor kasanız.

Geri
Yukarı