CoolerMaster MWE 650W 80+ Nasılsır?

CoolerMaster bu boru değil. Ama bir süre kullanımdan sonra Coil Whine olduğunu okumuştum bu forumda bir kullanıcı söylemişti. Ama dediğim gibi bu kesin bir bilgi değil yani belkide sadece o arkadaşa öyle denk gelmiştir şansına belli olmaz. Ama seni üzmez ya bu ürün bence.

C
CoolerMaster bu boru değil. Ama bir süre kullanımdan sonra Coil Whine olduğunu okumuştum bu forumda bir kullanıcı söylemişti. Ama dediğim gibi bu kesin bir bilgi değil yani belkide sadece o arkadaşa öyle denk gelmiştir şansına belli olmaz. Ama seni üzmez ya bu ürün bence.
Coil Whine ne tam olarak?

Donanımlarda oluşan bobin sesi. Çok ince ve tiz bir sestir insanı rahatsız eder. Youtubeden bakabilirsiniz. Mesela Corsair VS serisi Ses sorunu yazın çıkan videoları izleyin, o PSU'nun çıkarttığı ses Coil Whine sesidir.
Kulaklık takıp oyun oynuyacağım için sorun olmaz heralde. Zaten aşırı fan sesi oluyor bilgisayarda. Sadece ses sorunuysa sıkıntı değil. İnşallah olmaz.
Donanımlarda oluşan bobin sesi. Çok ince ve tiz bir sestir insanı rahatsız eder. Youtubeden bakabilirsiniz. Mesela Corsair VS serisi Ses sorunu yazın çıkan videoları izleyin, o PSU'nun çıkarttığı ses Coil Whine sesidir.
Kulaklık takıp oyun oynuyacağım için sorun olmaz heralde. Zaten aşırı fan sesi oluyor bilgisayarda. Sadece ses sorunuysa sıkıntı değil. İnşallah olmaz.

Hocam kulaklık taksanız bile gerçekten hoş bir ses değil. Garanti kapsamına giriyor değiştirme şansınız var ses sorunu olursa.

Cooler Master 700w coilwhine sebebiyle servise yollamıştım. Yeniledik diye geri yolladılar. Tekrar yolladım. İade talebim kabul edildi ve farklı marka PSU aldım. Şu anki PSU yine coilwhine yüzünden servise gidecek.

Ya CoolerMaster kötü bir marka değil ama bu PSU'larında bir zamandan sonra Coil Whine sorunu oluşuyormuş hatta bakın canlı örnek adam kendisi diyor.
Şans işi diyelim. İllaki olacak diyemeyiz. Kısa sürede yani 1 ay kullanamadan sorun çıktı.

Garanti olsun diye FSP 800va modeli UPS ile elektrik kesintisine karşı önlem aldım. Ancak 3 kez PSU sorunu çıktığı için UPS kaynaklı ya da başka bir sebep olabileceğini düşünüyorum. Hatta ekran kartında da cızırtı problemi başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı