Corax Bronze AMD R3 1200 GTX 1050 Ti 4 GB

İki sistem de birbirinden kötü o soğutucuya gidip 470 TL verilmez bile. Ryzen 3000 serisi 4000 serisinden daha iyi. 4500 takıp soğutucu koymuşsun ısınıyormuş gibi. 5500 bile ısınmıyor ona da soğutucu koymuşsun. RX 550 koymuşsun ona hiç girmiyorum bile. Konudaki i3 10100F 1650 Super'li sistem en iyi seçenecek olacaktır. Bütçe 9K olursa İtopya'da R5 5500, 6500 XT'li sistem vardı.
Teşekkür ederim
Sen bir daha sistem toplama 1080p de bile idare etmez attığın çöplük.

Bu bütçede bundan iyisi pek mümkün değil hazır sistem kovalarsanız belki daha iyisi denk gelebilir kampanyalı falan.
İleride paranız olunca RX 6600 falan alırsınız o zamana kadar 5600G'nin içindeki APU sizi idare eder.
tamamdır. hepinize tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. ayrıca bir sorum daha olacak: gtx 1650 super ile i3 10100f darboğaz yaparmı?

Teşekkür ederim

tamamdır. hepinize tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. ayrıca bir sorum daha olacak: gtx 1650 super ile i3 10100f darboğaz yaparmı?
Yapmaz.

Sen bir daha sistem toplama 1080p de bile idare etmez attığın çöplük.

Bu bütçede bundan iyisi pek mümkün değil hazır sistem kovalarsanız belki daha iyisi denk gelebilir kampanyalı falan.
İleride paranız olunca RX 6600 falan alırsınız o zamana kadar 5600G'nin içindeki APU sizi idare eder.
Bu bütçeye apu da çöp.

La ben gecen yil 11000 TL'ye PC aldi babam dogum günüme ozel. Ama ne sistem sonradan fark ettim oglum kasa HP anakart HP eski model iş için olanindanmis. Bir de PC 5 yasindaymis ayarlardan gördüm. SSD ve HDD'i hepsi canlari %50 de. RAM'lar 2133MHz'lik 3 tane 4 GB Samsung. i5 6500 ve GTX 1050 Ti 4 GB. PSU'da Çince bir şeyler yaziyor 600W. PC ilk 3 ayi guzel calisti sonra kendi kendime dedim ulanmin i5 2400K falan istiyorlar oyunlar ekran kartida GTX 970 bak hele bak 2 GB canavari neyse. Simdi 9 ay gecti. PC'nin her şeyi yaptim batarya degistirdim. Macun sürdüm iyi. PC'nin icini temizledim. Driverli yeniledim yine de gecmiyor bu bok. Ama çözümünü buldum gerek ssdui degistirmem lazim bir de kos koca 1TB'lik HDD varken 240'lik SSD'yi C diski yapmislar olum ZIP aciyorum yer yetmiyor. Oyunlar indiyorum HDD'ye SSD de yer kalmiyor. Neyse anlayacaginiz kendim calismam lazim lazim 19 ve azərbaycanliyim azərbaycanda aldik PC'yi.

Yapmaz.

Bu bütçeye APU da çöp.

Bu bütçe dediğinle bir şey toplanmyo artık.

La ben gecen yil 11000 TL'ye PC aldi babam dogum günüme ozel. Ama ne sistem sonradan fark ettim oglum kasa HP anakart HP eski model iş için olanindanmis. Bir de PC 5 yasindaymis ayarlardan gördüm. SSD ve HDD'i hepsi canlari %50 de. RAM'lar 2133MHz'lik 3 tane 4 GB Samsung. i5 6500 ve GTX 1050 Ti 4 GB. PSU'da Çince bir şeyler yaziyor 600W. PC ilk 3 ayi guzel calisti sonra kendi kendime dedim ulanmin i5 2400K falan istiyorlar oyunlar ekran kartida GTX 970 bak hele bak 2 GB canavari neyse. Simdi 9 ay gecti. PC'nin her şeyi yaptim batarya degistirdim. Macun sürdüm iyi. PC'nin icini temizledim. Driverli yeniledim yine de gecmiyor bu bok. Ama çözümünü buldum gerek ssdui degistirmem lazim bir de kos koca 1TB'lik HDD varken 240'lik SSD'yi C diski yapmislar olum ZIP aciyorum yer yetmiyor. Oyunlar indiyorum HDD'ye SSD de yer kalmiyor. Neyse anlayacaginiz kendim calismam lazim lazim 19 ve azərbaycanliyim azərbaycanda aldik PC'yi.

Hacı araştırmadan bir şey almayın 11 bin TL'ye güzel sistem dizilirdi neyse artık ileride iyisini alırsın.

çok teşekkür ederim. bu benim işimi çok görebilir. bu arada bu benimkinin tarzında birşey değilmi? arkadaşların dediği tarzdan değil gibi.
Dostum bu bütçeye sistem alıcak olsam kendi önerdiğim sistemi alırdım diğer aradaşların önerdiklerine biraz baktım apu sistem falan önermişler garip biraz.

Sen bu forumdan bir an önce git. Senin topladığın sistemin niye ÇÖPTEN ibaret olduğunu teker teker anlatıcağım. Vaktimi harcamaya değmezsin. Fakat harcayacağım.

1- İtopyadan PC toplanmaz. Teker teker kendin topla zaten daha ucuza geliyor.
2- PC toplamak en ucuz parçaları birleştirmek değildir.
3- Ryzen 5 4500 fiyatına göre rezalet oyun performansı veren bir işlemci , bir de o fiyatın az üstüne 5500 varken parayı bavula koyup sokağa atman daha çok işine yarar.
4- A320 anakart olayını anlatmaya gerek yok zaten.
5- 3000MHZ CL16 RAM Ryzen sistemde kullanılmaz azıcık daha üstüne 3200MHZ CL16'lar var.
6- RX550 sanki çok performanslı ? 1050Ti'a laf atıyorsun bide.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7- Kasa hakkında konuşmaya bile gerek yok average everest suggester.
8- 500 liraya ışıklı stok fan? Çok daha iyi soğutucular var.
9- O fiyata PSU bombadan başka bir şey olmaz.
10- Sıradan MLD SSD bişey demeye gerek yok 240GB bide.

Sen bilgisizliğinde yüzmeye devam et.

Bide utanmadan 1050Ti ile minecraft oynayın demiş.

Ryzen 3 1200 GTX 1050 ti ile ultra ayarlarda oynayamazsın ama kısıtlı bütçe ile birşeyler yapacaksan rx 580 ekran kartı ve ryzen 5 5500 veyahıt hiç yoktan ryzen 5 1400 quad core ile valorant zula gibi oyunlarda verim alırsın bütçemi yükseltirim diyorsan RTX serisini alman daha mantıklı tabikide giriş seviye baktıgın bilgisayarlar dedigin oyunlar için heptende ölü degil ama ileri dönük sıkıntılarını yaşarsın.

Ryzen 3 1200 GTX 1050 ti ile ultra ayarlarda oynayamazsın ama kısıtlı bütçe ile birşeyler yapacaksan rx 580 ekran kartı ve ryzen 5 5500 veyahıt hiç yoktan ryzen 5 1400 quad core ile valorant zula gibi oyunlarda verim alırsın bütçemi yükseltirim diyorsan RTX serisini alman daha mantıklı tabikide giriş seviye baktıgın bilgisayarlar dedigin oyunlar için heptende ölü degil ama ileri dönük sıkıntılarını yaşarsın.
Düşük bütçede RTX almak en büyük hatalardan biri olacaktır. RX serisinde daha üst model alınabilir.

Düşük bütçede RTX almak en büyük hatalardan biri olacaktır. RX serisinde daha üst model alınabilir.
hocam tam okumamışsın sanırsam rx serisi önermişim bütçemi yükseltirim diyorsan rtx serisine geçersin demişim lütfen önce dikkatli okuyalım. düşüş sistemde rtx olurmu zaten :D

hocam tam okumamışsın sanırsam rx serisi önermişim bütçemi yükseltirim diyorsan rtx serisine geçersin demişim lütfen önce dikkatli okuyalım. düşüş sistemde rtx olurmu zaten :D
Hocam bütçesini yükseltse de düşük-orta oluyor bütçesi. Hem artsa da RX serisi daha mantıklı.

Geri
Yukarı