Corby drones Zoom Lite CX009 incelemesi

Merhabalar bugün 2020 de satın aldığım giriş seviyesi drone inceleyeceğiz öncelikle kutu içeriğinden bahsetmek istiyorum.
içindekiler:
  • 4 adet pervane koruması.
  • 1 poşet vida.
  • 6 adet pervane (2 adet yedek kalıyor)
  • Kumanda için telefon tutacağı.
  • 1 tane tornavida.
  • 1 tane drone kamerası.
  • 2 adet drone ayağı.
  • 1 adet Türkçe tanıtım ve kullanım kılavuzu (içinde garanti belgesi var)
  • 1 adet önemli ve pratik bilgiler kağıdı.
  • 1 adet şarj kablosu.
  • 1 adet 380mAh batarya.
ürün kalitesi nasıl?
Drone plastik malzemesi yeterli olmuş birkaç defa kaza yaptım ama sağlam ayaklar sağlam hafif esnek malzemeden yapılmış.
Pervane de esnek ama sağlam malzemeden yapılmış pervane korumada aynı şekilde esnek ama sağlam beğenmediğim nokta kamera basit bir kamera görseldeki gibi büyük değil zaten giriş seviye o yüzden yeterli şarj kablosu biraz hassas geldi aynı şekilde kamerayı drona bağlayan kablo da.

uçuş deneyimin nasıl?
Ben beğendim doğrusu yeni başlayanlar için havada kalma özelliği çok işe yarıyor takla atabiliyor headless modu var ve bu modlarda pek sorun göremedim takla atarken yerden fazlaca yüksekte atmak daha iyi olur çünkü yere doğru çarpabilir.
Uçuş süresi 5-6 dakika kamera çalışırsa 4 dakikaya düşüyor.

söyleyecek başka bir şey var mı?
Yaşanabilecek sorunlarla ilgili kılavuzda hata giderme bölümü var eğer çözemezseniz corby drones sitesinden destek alabilirsiniz dronu telefona bağlamak için ky FPV uygulaması var internet bağlantısında CX009 isimli internete bağlanınca uygulamayı açınca bağlanıyor kutudan kumanda pili çıkmıyor.

1621770572411.png

önerir misin?
Evet alınabilir ama kameradan beklentiniz olmasın çünkü 480p eskiden 200-250 TL civarındaydı şimdi 300-350TL civarında.
Aynı fiyat bandında:
Daha uzun uçuş süresi istiyorsanız voyager öneririm 14dk gibi bir süresi var ve 720p çekim yapıyor.
Eğer daha iyi kamera istiyorsanız advance Smart drone var 1080p çekim ve 7-8 dk uçuş süresi var ve biraz daha ucuz.

görseller:

IMG_20210523_135050.jpg

IMG_20210523_134935.jpg

IMG_20210523_134654.jpg

Sorunuz varsa sorun çevrimiçi olmasam bile sonra cevaplarım iyi günler...

Son düzenleme:
Ben Zoom Pro kullanıyordum, 1 ay içerisinde nasıl olduysa motor bozuldu şimdi motor arıyorum. :D

Bu arada imzanızda 1 gözünü kaybetti diyor. Nasıl bir olay?

Elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Bende de bir Corby Drone var, modelini tam hatırlamıyorum sarılı siyahlı bir şey kamerası da var. Aleti aldıktan 1 yıl sonra pilinin ömrü bitti. Havada 1 dakika bile dayanmıyor. Yeni pil alayım dedim. Bir pil aldım, pil yuvasına sığmadı. İade ettim. Sizinkinin pili ne kadar gidiyor?

Elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Bende de bir corby drone var, modelini tam hatırlamıyorum sarılı siyahlı bir şey kamerası da var. Aleti aldıktan 1 yıl sonra pilinin ömrü bitti. Havada 1 dakika bile dayanmıyor. Yeni pil alayım dedim. Bir pil aldım, pil yuvasına sığmadı. İade ettim. Sizinkinin pili ne kadar gidiyor?

5 dakikadan az değil.
Ben Zoom Pro kullanıyordum, 1 ay içerisinde nasıl olduysa motor bozuldu şimdi motor arıyorum. :D

Yok hocam gerçek değil.

Motoru aslında servisi yapar çok para isterler mi?

Motoru aslında servisi yapar çok para isterler mi?
Garantisi devam ediyor mu bilmiyorum, bir yerden 175 TL civarına almıştık. Ama kutusu ve belgeleri duruyordu. :D

Benimkinin bataryasının 10 dakika gitmesi gerekiyor sözde. Gidiyor, ama son 5 dakika yerden yükselemiyor bile. Yerin 20 CM üzerinde dolaşıyor kendileri. Yani yine 5dk gitmiş oluyor. :D

Garantisi devam ediyor mu bilmiyorum, bir yerden 175 TL civarına almıştık. Ama kutusu ve belgeleri duruyordu. :D

Benimkinin bataryasının 10 dakika gitmesi gerekiyor sözde. Gidiyor, ama son 5 dakika yerden yükselemiyor bile. Yerin 20 cm üzerinde dolaşıyor kendileri. Yani yine 5dk gitmiş oluyor. :D

Garanti varsa gönderin bence.
Bitmişse eğer fiyat alın motor değiştirme için pahalı ise zaten size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı