Core 2 Duo E4600 ve HD 5500 tabanlı sistemde ekran'a görüntü gelmiyor

Mahspat

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Mühendisliği (Öğrenci)
Merhabalar Arkadaşlar, öncelikle sistemin özelliklerinden bahsedeyim.
  • İntel Core 2 duo e4600 İşlemci
  • 2X2 Kingston Hyperx 1066 mhz Ram
  • Gigabayte gzm945 s-2 Anakart
  • Segate 7200 rpm 160 gb Harddisk
  • Amd Hd 5500 Ekran Kartı
Sistem internette gezinmelik, boş duracağına işe yarasın diye geri toplandı. Mevcut olan ramleri, ekran kartlarını denerken ekrana görüntü geliyordu. Fakat en son denemeden sonra çalışıyor ama nedense ekrana görüntü gelmiyor. Denemediğim yöntem kalmadı, başıma bir çok defadır geldi bu durum. Bir kaç gün içinde çözülüyordu kendiliğinden fakat aradan 1 hafta geçmesine rağmen bir tık bile yok. Sistem çalışıyor ama bir türlü ekran gelmiyor. Bu durumun belli bir açıklaması var mı? İnternette araştırdığım uygulanması gereken ne varsa uyguladım. Şunu da söyleyeyim, bir yanık veya darbe falan yok hiçbir kartta. Tecrübesi olan arkadaşlar ne yapmam gerektiğini söyleyebilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 de dersim vardı gece gece bu kadar oluyor :) İşlemci fanını kontrol edin iyi oturup oturmadığına bakın. O da olmazsa sorun anakartta gibi görünüyor.

Birçok kişi bu konuda şikayetçi. Bu konu hakkında birçok konu açılmış ama bu durumun nedeni nedir tam net bir açıklama var mı bilmiyorum ama baktığım kadarıyla yok. İşin garibi yeni parçalarda bile oluyor bu durum. Kendimide statik elektriğe karşı bileklik kullanarak sıfırladım. Anakartta olsa tuhaf değilmi çalışıyor ama görüntü gelmiyor.

Siz işlemciyi ve fanı kontrol edin. Aynı sorunla karşılaşmıştım RAM filan değiştirdim olmadı. En sonunda Casper'ın dandik işlemci fanları vardır onun bacağı kırılmış. Fan değişimi yaptım görüntü geldi.

Siz işlemciyi ve fanı kontrol edin. Aynı sorunla karşılaşmıştım RAM filan değiştirdim olmadı. En sonunda Casper'ın dandik işlemci fanları vardır onun bacağı kırılmış. Fan değişimi yaptım görüntü geldi.
Önerini yarın deneyeceğim kardeşim. İnşaAllah olur. İlgin için teşekkür ederim. İyi geceler. :)

Belki anakartta sorun oluşmuş olabilir. Böyle durumlarda genelde sorun ekran kartında çıkar büyük ihtimal ama onboard görüntü de gelmiyor demişsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı