Core 2 Duo E4600 ve HD 5500 tabanlı sistemde ekran'a görüntü gelmiyor

Belki anakartta sorun oluşmuş olabilir. Böyle durumlarda genelde sorun ekran kartında çıkar büyük ihtimal ama onboard görüntü de gelmiyor demişsin.
Böyle bir videoda buldum ne kadar mantıklı bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu güncel sorun hala devam etmekte. Bugün toplanan yeni makinada aynı sorunu teşkil ediyor.

Sorun hala çözülemedi. Çalışıyor ve görüntü gelmiyor. Yanık kokusuda yok. Yeni bir soğutucu alsam düzelir mi?

farklı monitörde ve görüntü kablosu değiştirin
pc bileşenlerinin bağlantılarını gözden geçirin.

Videoda jumper ile CMOS'u sıfırlayıp BİOS'u default ayarlara döndürmeye çalışmış. Jumper BİOS pili yanında olur ama bunda uzakta.
Güç bağlantısı kesilip jumper 1 ve 2 bacaklardan çıkarılıp 2 ve 3 üzerine takılır sonra tekrar eski yerine takılmazsa ayarlar saklanmaz. Jumper yoksa pil ile kısa devre yaptırarak BİOS'u sıfırlamak mümkün.

Onboard çıkışı varsa oradan görüntü almaya çalışın. Ekran kartından kaynaklanmadığı kesinleşir.
Bir de elinizde olan RAM dışında farklı bir RAM ile deneme yapın.
Neleri denediğinizi yazmamışsınız bu yüzden aklıma gelenleri yazdım. Zaten yaptıysanız dikkate almayın.

Bir dönem ben de çok uğraştım bu sorunla, RAM kaynaklı oluyor genelde.

Ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bende attım çöpe. Durum çözülemedi. Konu kilitlenebilinir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı