Core 2 Duo Oyunlara Yeter mi?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Arkadaşlar işlemciyi de değiştireceğim normalde Core 2 Quad almayı düşünüyordum ama bana biraz pahalı geldi ve ben de Duo'ya yöneldim. Şu an ekran kartı olarak R7 240, HD 6750, GT 730, GTX 550 Ti düşünüyorum. Alacağım işlemci Core 2 Duo E8400 olacak. Sadece CS:GO gibi sistem gerektiren oyunları oynayacağım. Bu ekran kartlarından herhangi birisi ve alacağım işlemci ile kaç FPS alırım?

Core 2 Quad Q9400 yada Xeon E5450 almalısın. Aliexpress üzerinden ucuza alabilirsin. Core 2 Duo Free To Play oyunlar için bile yetersiz kalıyor. R7 240 Ekran kartımı E6550-E8400-Q9400 işlemcileri ile kullandım. En yüksek performansi Quad Core Q9400 ile aldım. HD77xx Serisi ekran kartı alman daha mantıklı olur. R7 240'a göre daha performanslıdır. Bütçeni artırabilirsen sıfır olarak GT 1030 alabilirsin.

Core2 Duo E7400 işlemci ve HD 6510 ekran kartı ve 4 GB RAM var kardeşimde. CS:GO'yu rahat oynuyor. Kaç FPS aldığını bilmiyorum ama alacağınız ekran kartlarından biri size yetecektir. Yalnız GTX 550 Tİ için birşey diyemem. Onun güç tüketimi ne kadar ve elinizdeki Güç Kaynağı yeterli olur mu ona göre alın bu kartı düşünürseniz. GTX 550 Tİ diğer ikisinden güçlü kart olması lazım. Arada fark olacaktır. Ama bunun için o işlemci yeterli olur mu onu bilemiyorum.

Xeon e5450 almanı tavsiye ederim quad core q9650 den %4 daha performanslı aliexpressten modlu olarak geliyo almak istediğin tüm ekran kartlarını da destekler

Bende e8400 var o.c li 3.5 de çalışıyor HD 7850 yintam besleyemiyor ekran kartı en fazla %70 leri görüyor bugün call of duty wwii yükledim yemedi 😊 2015 den sonraki fsb oyunları için 4 çekirdek şart bence ama eski oyunları rahat oynar Crysis 3 40 FPS de oynuyorum ama donma yapıyor oda 4 çekirdek istiyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı