Core i5 3570K oyun canavarı PC

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanalmarketim'den bilgisayar topladım daha 3 gün ünce arkadaşıma her şeyin montajını yaptılar eksiksiz olarak kutularıda yolladılar çok temiz iş yaptılar açıkçası. Sanalmarketim'den al her şeyi siparişi verirken özel istek ve yorumlar kısmına parçaların birleştirilip kutuların eksiksiz biçimde gönderilmesini istiyorum yaz aynen hazır bilgisayar gibi geliyor. Şiddetle tavsiyem ederim 1 güne geldi üstelik...

Pc toplayınca indirim yapıyorlar mı?

Hayır ama hiçbir yer yapmıyor ayrıca fiyatları Vatan'a göre daha uygun her parçada ^^ Pişman olmassın merakın olmasın...

İlla benim cevabım lazımsa, 2133 MHz'e gerek yok ;) Intel alacaksan 1600 yeterli. AMD ise 1866. tabi CL ne kadar düşükse o kadar iyi. Ama CL değeri düşük olduğu için fiyat farkı uçurum ise, ona da gerek yok...

İlla benim cevabım lazımsa, 2133 MHz'e gerek yok ;) Intel alacaksan 1600 yeterli. AMD ise 1866. tabi CL ne kadar düşükse o kadar iyi. Ama CL değeri düşük olduğu için fiyat farkı uçurum ise, ona da gerek yok...

Neden yüksek MHz'de RAM almamalıyız? INTEL CORE I5 3570K işlemcim ve bu işlemcinin desteklediği RAM -yanlış biliyorsam düzeltin- DDR3 1333 / 1600 mhz olduğundan dolayı mı? 1866 MHzz RAM taksak da bi işe yaramayacak yani. Kafam gerçekten karıştı. INTEL CORE I5 3570K işlemcisinin desteklediği RAM'e göre mi alıcaz? Buna göre kaç MHz bir RAM almak gerekiyor? Anakartım da ASUS P8Z77-V Pro.

Ram'i Overclock yapmadığın sürece 1600 MHz okuyor.

Overclock mu? İşler iyce karıştı. Ben oyun amaçlı bu işlemciyle anakartı aldım. Henüz kurmadım. RAM daha almadım. Bu işlemciye RAM olarak 1600 MHz'den yüksek, 1866 MHz bir RAM alsam faydasını overclock yaparak da görecek miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı