Core i7 4770 PC aldım, kazıklanmış olabilir miyim?

berkaybaykara

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Bilgisayar bölümü
Sistemim şöyle :

• Anakart : H81M-Plus
  • Ekran Kartı : Asus GTX 760 DirectCU II O.C
  • İşlemci : Core i7 4770
  • Kasa : Thermaltake Commander 700W
  • Ram : Corsair 8gb (4x2) Vengeance
  • DVD Yazıcı : Dvr-S21LBK 24x
  • Klavye : A4Tech X7 G800V
  • Mause : Frisby Fm-G3260K
  • Monitör : 23" i2369V
Bi tane de hoparlör var modelini bilmiyorum kutusuna bakmam lazım zor yerde vatanın sitesinde de kaldırılmış.

Bilgisayarımdan aşırı derecede memnunum sadece Anakart uzun vaadeli kullanamayacığımı biliyorum, bu işlemciyi almaktaki sebebim grafik programlarında çok iyi performans veriyor ve kuzenim Grafiker (After Effects, Freehand, Photoshop ,Illustrator vs.) grafik programlarını kullanıyor çünkü işi bu fakat bundan aldığı performansı AMD işlemcide alabilir miydim? AMD işlemci alsaydım, GTX 760 alacağıma 770 alabilirdim fakat işlemci olarak bunu tercih ettim. Şuanda da yeni oyunlar çıkıyor ve eskidi bile ekran kartı, sonuç olarak iyi mi yaptım kötü mü yaptım hiç bilmiyorum. Bilgisayardan çok memnunum fakat aklım karıştı. :p

Son düzenleyen: Moderatör:
i7-4770'den alacağın performansı AMD işlemcilerden asla ama asla alamazsın, bunu söylemem yeterli olur. Ayrıca H81M-PLUS gibi harika bir anakarta güvenmen gerekir, korkmana gerek yok. 2-3 sene sonra GTX770 alırsın olur biter, o anakart o kadar kolay bitmez.

Oyundan Ziyade Grafik İşleriyle uğraşıyorsanız İşlemci ekran kartından daha ön planda olmalı . Sistem dengeli ve performanslı gözüküyor . Ekran kartıda rahat 2,3 yıl sizi mutlu edecektir . Gtx 760 , varsa Battlefield 4 FPS testini bekliyoruz ..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı