Core i7 4770 Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zabuni

Hectopat
Yer
Antalya, Turkey
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Foruma yeni katıldım ve direk böyle bir konu açmak doğrumudur bilemedim ama hızlı bir giriş yapmak istedim. :) Uzun yıllar notebook kullanıcı olarak ( 6 yıl ve 2 notebook) artık ısınma ve arıza sorunlarından gına geldi. İlk beko kullandım. O iyi değildi kabul ama sonrasında asus N53sn aldım. İlk 2 yıl iyi gitti sonrasında wifi, bluray okuyucusu bozuldu. ardından defalarca kez temizlenmesine rağmen fan hiç susmadan traktör gibi ses yapmaya başladı, vs vs.. Artık yeter dedim ve masaüstü toplamaya karar verdim.

Bilgisayarda ileri düzey olmasam da ilk bilgisayarı masaüstüydü ve bir kaç parça takıp sökmüşlüğüm de var. Technoport un tüm eğitim videolarını izledim ve kesinlikle kendimi hazır hissediyorum bir bilgisayar toplamak için. Bu dersler için sonsuz teşekkürler.

Sağlam bir bilgisayar istiyorum. Uzun süre kullanacağım ve en az 3-4 yıl sora parça takviyesi yapıcağım bir donanım oluşturmak istiyorum. Sizce aşağıdaki donanım nasıl ? Birbiriyle uyumlu çalışır mı ? İyi performans alır mıyım ? Ben daha çok photoshop ve yüskek çözünürlüklü film izlemek için kullanıyorum. Nadiren de oyun oynarım ve gene nadir olarak adobe preimer gibi yazılımları kullanırım. Şu anda kafamda bir sitem oluşturmaya çalışıyorum en geç iki aya birleştirmiş olucam.

• Anakart-- Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
  • İşlemci-- Core i7 4770 Soket 1150 3.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
  • Ekran K-- GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1
  • Ram-- Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Predator XMP DDR3 2133MHz CL11 Kit
  • Ssd-- Kingston 240GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD
  • Harddisk-- 3.5" 1TB SV35 Güvenlik Diski Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm NCQ
  • Dvd Yzıcı-- Asus DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
  • Ses Kartı-- Creative SB RECON 3D PCI-E SES KARTI
  • Monitör-- Asus 23" VX238T GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
  • Kasa-- CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
  • Klavye ve Mause-- Logitech MK240 WIRELESS DESKTOP
  • -- Ve Win8 64 Mbit İşletim Sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Ayrıca 1 ay içinde alınmayacak bilgisayarlar için konu açmak yasak.

Teşekkür ederim, kısa zamanda alırım bu bilgisayarı yani ortalama söylemiştim zamanı. Bütçem 4000-4500 arası.. (Tabi ki bu bütçe için manitör, klavye vs dahil)

Son düzenleme:
wzbqoj.png

Bilgisayar kullanım amacınız ne?

Berk'in sisteminden Hdd'yi 1Tb yap ve monitörden kıs 250Tl civarı Samsung 840 Evo ekle ve işlemci olarak 4570 fazlasıyla yeterli olur anakartı H87 veya daha üst seviye yap.

Herkese teşekkür ederim.. Bilgisayar asıl kullanma amacım fotoğrafçılık ile ilgili olucaktır... photoshop vs ağırlıklı... Yani yeri gelicek günde 300 tane raw fotoğrafı işliycem, manipüle edicem.. aynı anda 6-7 profesyonel makine ile çekilmiş yüksek çözünürlüklü fotoğraf açıp işliycem.. Bunalrın dışında sıklıkla full hd filmler izliyorum.. nadiren preimere kullanırım ve nadiren de son çıkan oyunalardan oynarım can sıkılınca :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem iyi ama daha iyi olsun diyorsan. 2011 pinli i7-4820K alıp anakartıda 2011pinli bir anakart seçersen daha iyi olur photoshop kullanırken. Yalnız bu işlemcilerde soğutma sistemini sen almak zorundasın çünkü içinden stok soğutucu çıkmıyor 2011 pin destekli işlemcilerde.

Core i7 4820K Soket 2011 3.7GHz 10MB Önbellek İşlemci

X79A-GD45 Plus Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0

TPC 612 LGA 775/1150/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - İşlemci - Soğutma Sistemleri - Vatan Bilgisayar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı