Core i7 ve GT 320M Casper Laptop CS:GO ve LoL gibi oyunlarda kasma sorunu

Lol

Kilopat
Eylül ayında dördüncü yılını dolduracak olan bir laptopum var özellikleri şöyle;
8 GB RAM
i7 2.80 GHz işlemci
Windows 7 64 bit
Nvidia Geforce 320M

Sorunum şu eskiden CS:GO kasardı ancak tekrar ayarları düzeltmek için yükledim ekran kartını vb. her şeyi güncelledim. Sonrasında daha önce kasmayan LoL gibi oyunlarda CS:GO gibi birkaç saniye akıcı oynatıp sonrasında 5-10 FPS aldırmaya başladı. Ancak bu problem sadece fişe takılıyken oluyor kendi pilinde çalışırken sorun olmuyor. Yüksek performansda açıyordum her türlü güç planı ile çalıştırdım fayda etmedi, bataryayı çıkardım öyle fişte kullandım bir işe yaramadı. Tek çare yeni adaptör almak gibi duruyor ancak daha önce bu sorun başına gelmiş olan varsa yardımınızı bekliyorum her ihtimale karşı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce Windows 7'den kurtulun ve Windows 8.1 kurun sisteme. Daha sonra BIOS güncel değilse güncelleyin. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp en güncel Nvidia sürücüsünü kurun. Cihazın içini temizlemek ve termal macun yenilemesi de gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı