Core i9-12900K, Cinebech R20’de Ryzen 9 5950X’i Geride Bıraktı

@Strider0628 İlk nesilden bu yana çok yol katettiler. 12. neslin Zen 4 ile başa çıkabileceğini pek sanmıyorum ama rekabet ortamı oluşması muhteşem olur. AMD, ortada rakip olmayınca 5000 fiyatlarında zam yoluna gitti.

Dediğinize evet katılıyorum. Intel'in işi acayip zor. 2002 yılına döndü ortalık. Ama elbet bu sefer hazırlıklarını yapacaktır. Bakalım son kullanıcı fiyatlar konusunda şansı yaver gidecek mi?

Dediğinize evet katılıyorum. Intel'in işi acayip zor. 2002 yılına döndü ortalık. Ama elbet bu sefer hazırlıklarını yapacaktır. Bakalım son kullanıcı fiyatlar konusunda şansı yaver gidecek mi?
12100 Gelsin.
-Ryzen 3300x in performansından çok daha iyi olsun, Ucuz olsun.
Daha ne isterim
(Ryzen 3100 Kullanıcısı)

2020'de çıkmış bir işlemciyi geçmesi şaşırtıcı değil. 12. neslin rakibi 6. nesil Ryzen'ler olmalı bence. 5. Nesilin rakibide 11. nesil.

Eğer Intel 12. nesili 5. nesile rakip olarak çıkartıyorsa vay Intel'in haline.

12100 Gelsin.
-Ryzen 3300X in performansından çok daha iyi olsun, Ucuz olsun.
Daha ne isterim?
(Ryzen 3100 Kullanıcısı)

Tabii ki. Türkiye'deki kullanıcıların çoğu fiyat başına performansa daha çok odaklanıyor. Bu yüzden fan boyluk bizim ülkemizde çok saçma geliyor bana. Paramın yettiği en iyi hangi marka olursa olsun yüksek performans alabildiğim en iyi işlemci benim gözümde en iyisidir.

2 nesil değil 1 nesil oluyor 11. nesil zaten 5'in rakibi.
Rakip olup, olmaması fark etmez. Sonuçta AMD 5950X üzerine rakip çıkan 11. nesil performans olarak yetişemedi. Sonradan çıkan bir nesildi. Üstüne 12. nesli çıkarıyorlar. 2 nesil çıkartarak 5950X performansını yakalamış oluyorlar. Yani 2 nesil olmuş oluyor :)

Rakip olup, olmaması fark etmez. Sonuçta AMD 5950X üzerine rakip çıkan 11. nesil performans olarak yetişemedi. Sonradan çıkan bir nesildi. Üstüne 12. nesli çıkarıyorlar. 2 nesil çıkartarak 5950X performansını yakalamış oluyorlar. Yani 2 nesil olmuş oluyor :)

11900K tekli çekirdekte zaten 5950X'i geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı