Core2 Duo E8200 Gigabyte P35-DS3L, 2 GB 800 MHz RAM ,nVidia GeForce 8800 GT

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Öncelikle size masaüstü sistemimin performansını sormak istiyorum Core2 Duo E8200 Gigabyte P35-DS3L, 2 GB 800 MHz RAM ,nVidia GeForce 8800 GT, 500 GB HDD ve Windows 7 32 bit Ultimate. Ayrıca bu sisteme nasıl bir takviye yapmalıyım ki gelecek oyunlardan Crysis 2 , MOH Afganistan, Starcraft 2’yi oynayabileyim? İşlemciyle anakarta ellemeden belleğe 2 GB takviye ve malum 64 bit Windows 7 ekleyerek sistemi kasmayacak üst sınıf bir ekran kartı önerebilirseniz çok memnun olurum.
Birde uzun süredir sistemimde bir problemle karşı karşıyayım ve ne yaptıysam düzeltemiyorum ,500 GB sabit diskimi hangi akla hizmetse aldığım firma 3’e böldü. Ancak C sürücüm sadece 100 GB ve genişletemiyorum. Yönetimsel araçlardan sistem bilgisine oradan da disk yönetimine girdiğimde diğer sürücüleri genişletebilirken C sürücüsünün genişlet sekmesi pasif kalıyor. Çok araştırdım ancak çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba Emre, 2 GB daha RAM takviyesi şu an en mantıklı çözüm. Açıkçası 8800 GT gayet iyi bir kart ve şu an değişime gerek yok. İlla da değişeceksen HD 5830, bütçen yetmezse de HD 5770 alabilirsin. C’nin boyutunu değiştirmek için ise ücretsiz Easus Partition Master kullanabilirsin. Fakat programın 64 Bit sürümü ücretli olduğu için alternatif olarak Active@ Partition Manager. Freeware disk partitioning for Windows. adresinden Active @ Partiton Manager’ı da kullanabilirsin. Aman elektrikler gitmesin disk boyutunu büyütürken.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı