Core2 Quad Q8200 2.33 GHz , Asus P5QL SE anakart Upgrade

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.561
    Yer:
    İstanbul
    Sistemim Intel Core2 Quad Q8200 2.33 GHz dört çekirdekli işlemci, Asus P5QL SE anakart, 2 Gb DDR2-800 Kingston Ram, Ati Radeon Hd 4650 1 Gb ekran kartı, işletim sistemi Windows 7. Babam bakkal amcalardan bilgisayarı toplatmıştı haberim olmadan. Ama artık değiştirmem gereken parçalar olduğunu anladım çünkü bilgisayar COD 5 oynarken ve ayarlar en alttayken bile yavaşlıyor. Ekran kartı galiba en büyük sorun. Senin önereceğin ve fazla cep yakmayacak ekran kartı, veya değişmesi gereken parçalar hangileri? Bir de güç kaynağını değiştirmek istiyorum, ek fan için çıkış yok kendi güç kaynağımda. Hem kasa içi fan olarak hem de güç kaynağı için ne önerirsin? Şimdiden teşekkürler.

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.561
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Asus’un kırpılmış SE serisi vasat anakartından bir kurtulalım ve askeri bileşenlere sahip, USB 3.0 destekli bir anakart alalım: MSI P43-C51. Sonrasında ekran kartını değiştirelim ve bir HD 5750 seçelim. Sonrasında da 500 Watt’lık uygun fiyatlı Xilence güç kaynağı alabilirsin. Artık istediğin oyunu orta hatta bazen üst ayarlarda oynayabilirsin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş